banner72

Ardeşen de 10 Kasım Anma Törenleri

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Rize’nin Ardeşen ilçesinde de çeşitli törenlerle anıldı.

Ardeşen de 10 Kasım Anma Törenleri

Anma törenlerine, Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlandı. Çelenk konulma törenine İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Serkan Karakoç, Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Topal, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı. Saat:09.05'de sirenlerin çalmaya başlamasıyla iki dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okundu.

Ulu Önder Atatürk'ün 72. Ölüm Yıldönümü anma törenlerine Ardeşen ilçesi Mesut Karaoğlu İlköğretim Okulu'nda devam edildi. Okulun sosyal bilimler öğretmeni Şenol Baycan’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptıktan sonra, okulun 6/B sınıfı öğrencisi Dilara Aslışen “Atatürk’ten Son Mektup” konulu şiiri okudu. Aslışen tarafından okunan şiir, salonda bulunan davetlilere duygulu anlar yaşattı.Program, Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Hasan Varelci eşliğinde Atatürk konulu şiir görsel sunum eşliğinde sunulmasından sonra Mesut Karaoğlu İlköğretim Okulu Öğretmenleri tarafından hazırlanan Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve oratoryo gösterisi yapıldıktan sonra son buldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2010, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73