banner72

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açıldı

Yıl boyunca Ardeşen Halk Eğitim Merkezi'nde kursiyerlerce hazırlanan el emeği göz nuru eserleri görücüye çıkarıldı. Çeyiz ürünleri, yöresel kıyafetler ile çeşitli süslemeli eşyanın yer aldığı sergi büyük ilgi gördü. Sergi öncesi, kursiyerlere belge verildi.

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açıldı

Serginin Açılışı Öncesinde Fatih İlköğretim Okul Bahçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ertan Berberoğlu Ev Sahipliğinde Bir Program Düzenlendi.

BÜTÜN RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ...


Programa Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti Milletvekillerinden Nusret Bayraktar ve Lütfü Çırakoğlu, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Topal, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Gültekin ve Rize Milletvekili Adaylarından AK Parti Adayı Hasan Karal, CHP Adaylarından Kenan Bıyık, Başar Cumbur, Nesri Sarı, SP Milletvekili Adayı Sait Eksilmez, DSP Milletvekili Adayı Hasan Sual, Has Parti Milletvekili Adayı Necdet Gülbay, Daire Amirleri, Oda Başkanları, Sivil toplum Örgüt Temsilcileri, Davetliler, Kursiyetler ve Vatandaşlar Katıldı.

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Berberoğlu, Burada Yaptığı Konuşmada Halk Eğitimi Merkezi Olarak Çeşitli Dallarda 409 Kurs Açıldığı, Bu Kurslara Katılan 141 Usta Öğretici İle 6 bin 102 Kursiyerin Başarıyla Bu Yıl ki Eğitim Öğretimi Tamamladığını Belirtti.
Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, İlçede Gelişen ve Yaygınlaşan Bu Güzel Gelişmelerden Dolayı Son Derece Memnunluk Duyduklarını Dile Getirerek, Mahalli İdare Yöneticileri Olarak Kendilerine Düşen Görevi Dün Olduğu Gibi Bundan Sonrada Devam Edeceğini Belirtti.Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Açılan Kurslarda Üretilen Her Eserde Aylar Süren El Emeği Göz Nuru Öğeler Döküldüğünü Hatırlatarak, Türkiye Genelinde Yaygın Eğitim Alanında Ardeşen İlçesinin Büyük Başarı Sağladığını Dile Getirdi. Memiş, Elde Edilen Bu Başarıda Emeği Geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Halk Eğitimi Merkezi İdarecilerine, Hocalara ve Kursiyerlere Teşekkür Etti.

BÜTÜN RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ...Bakan Hayati Yazıcı ise Açılışta Yaptığı Konuşmada “Sosyal Politikalarımızı İcra Ederken Üç Noktaya Dikkat Ederiz. Birincisi, Güçlü Birey. Bireyin Ekonomik, Sosyal Ve Hayat Standardı Bakımından Güçlü Ve Mutlu Olması Gerekir. Bunun İçin Hükümetimizin Bütün Faaliyetlerinin Merkezinde İnsan Vardır. İkincisi Güçlü Aile. Aile Toplumumuzun En Temel Dayanağıdır. Aileye Önem Verdik. Aile Yalnızca Bir Ev İçinde Bireylerle Sınırlı Değildir. Türkiye Bir Ailedir. Üçüncüsü Güçlü Toplumdur. Biz, Bizim Tarihi Derinliğimize, Kültürel Zenginliğimize, Geçmiş Şanımıza Uygun Bütün İcraatları Bir Bir Hayata Geçiriyoruz. Bu Coğrafyada Yaşayan Bütün İnsanların Kardeşliği Her Şeyin Üstünde Ve Her Şeyden Önemlidir. Buna Son Derece Önem Atfediyoruz. ” İfadelerini Kullandı.Programda Ayrıca ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, AK Parti Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar ve Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu Birer Konuşma Yaparak Halk Eğitim Merkezi Çalışmalarının Her Zaman Desteklenmesi Gerektiği Vurgulandı.

Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi.

Törenin Ardından Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Milletvekili Nusret Bayraktar, Vali Seyfullah Hacımüftüoğlu ve Beraberindekiler Gümüş İşlemeciliği, Rize Bezi (feretiko), İğne Oya, Nakış, Giyim, Boyama, Sepet Örücülüğü Gibi Eserlerin Yer Aldığı Serginin Açılış Kordelasını Birlikte Kestiler. Belediye Çok Amaçlı Salonda Bulunan Yılsonu Sergisinin Açılışı Yapıldıktan Sonra Sergi Topluca Gezildi.06 Mayıs 2011 Cuma Akşamına Kadar Açık Kalacak Olan Serginin Kapanışı Yapılacak Olan Defile İle Yapılacak. (Lazhaber.com)

BÜTÜN RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ...BÜTÜN RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ...
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2011, 08:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73