banner72

Ardeşen Soğuk Hava Deposu Açıldı

Rize’nin Ardeşen ilçesinde, Rize İl Özel İdareye ait olan ve Ardeşen Ziraat Odası’na devredilen soğuk hava deposu hizmete açıldı.

Ardeşen Soğuk Hava Deposu Açıldı
İlçeye bağlı Elmalık mahallesinde İl Özel İdare tarafından 1998 yılında yapılan ve değişik amaçlarla kullanıldıktan sonra yıllardan beri atıl durumda kalan soğuk hava deposu, Ardeşen Ziraat Odası’na devredilerek hizmete açıldı.

Soğuk hava deposunun açılışına, Vali Yardımcısı Mehmet Türk, Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Topal, AK Parti Rize İl Başkanı Hakan Karal, Rize İl Özel İdare genel Sekreteri Sultan Yılmaz, İl Daimi Encümeni Hakan Gültekin, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu,ilçede bulunan daire amirleri,birlik ve oda başkanları,siyası parti temsilcileri ile çok sayıda kivi üreticisi katıldı.

Ardeşenli işadamı Saim Tekin’e ait şirketin teknik elemanları tarafından bakım ve onarımı gerçekleştirilen 300 ton meyve ve sebzeyi muhafaza edecek kapasiteli soğuk hava deposunun açılışı Vali Yardımcısı Türk, Kaymakam Memiş, Belediye Başkanı Sinan ve Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Kabaoğlu ve diğer davetliler tarafından yapıldı.

http://www.gelisimtv.com/images/stories/2010/kasim/9_ekim/pb094709.jpg

http://www.gelisimtv.com/images/stories/2010/kasim/9_ekim/pb094690.jpg

pb094693.jpg
Özellikle kivi meyvesi için tasarlanan 300 ton kapasiteli soğuk hava deposunun açılışı sonrası Vali Yardımcısı Türk ve beraberindekiler tesisi gezerek, Ziraat Odası Başkanı Kabaoğlu’dan bilgiler aldı. Kabaoğlu, Ardeşen Kivi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ARKİVİ),üreticiden 100 ton kivi meyvesi alacağını bu kivilerin soğu hava deposunda saklanacağını söyledi.

pb094694.jpg
Ardeşen e Ziraat Odası’na ait ilçeye bağlı Işıklı köyünde bulunan 5 bin 600 metrekarelik arsanın Denizcilik Meslek Lisesi yapılaması için Milli Eğitim Bakanlığına devredilerek, karşılığında Elmalık mahallesinde bulunan 5 bin 800 metrekare alanda kurulu soğuk hava deposu Ardeşen Ziraat Odasına devredilmişti.
pb094751.jpg
pb094697.jpg


Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2010, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73