banner72

Ardeşen ve Pazar Minibüsçü Sorunu

Aylardır Çözülemeyen ve Vatandaşı Büyük Ölçüde Mağdur Eden Ardeşen-Pazar Yolcu Taşıma Sıkıntısı İle İlgili Olarak İl Trafik Komisyonu Kararı Açıklandı.

Ardeşen ve Pazar Minibüsçü Sorunu
Ardeşen-Pazar Minibüs Sorununda Son Karar

Aylardır Çözülemeyen ve Vatandaşı Büyük Ölçüde Mağdur Eden Ardeşen-Pazar Yolcu Taşıma Sıkıntısı İle İlgili Olarak İl Trafik Komisyonu Kararı Açıklandı.

LAZHABER MERKEZİ…

Adalet ve Kalkınma Partisi Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu, Yolcu Taşıma Sıkıntısını Çözüme Kavuşturmak Amacıyla İl Trafik Komisyonunun Aldığı Kararı Açıkladı.

Neredeyse 1 yıldır iki kardeş ilçe Ardeşen ve Pazar arasında yolcu taşıma sıkıntısı yaşandığını anımsatan Ak Parti Rize Milletvekili Dr. Lütfü Çırakoğlu, bu durumdan başından beri bizde rahatsızdık. Çünkü vatandaşlarımız seyahat özgürlüğü açısından bakıldığında büyük mağduriyet yaşıyordu. Yolcuların gereksiz yere indirilip bindirilmesi, aşırı zaman kaybı ve aşırı maddi külfete neden oluyordu. “ dedi.

TRAFİK KOMİSYONU KARARINI AÇIKLADI
Yapılan son görüşmeler ve istişareler soncu sorunun çözümü açısından trafik komisyonunun yeni bir karar aldığını belirten Çırakoğlu, Ardeşen ve Pazar’dan Köy ve Mahalle Muhtarları, İl Genel Meclisi Üyeleri, her iki ilçenin Kaymakamı, İl Emniyet Müdürü ve bir Vali yardımcısının katıldığı bit toplantı yapıldığını ve toplantı neticesinde şu kararların alındığını belirtti;

—Ardeşen’den Pazar’a, Pazar’dan Ardeşen’e yolcu taşımak için 55 minibüs Ardeşen, 42 minibüs Pazar’ın olmak kaydıyla ilçeden ilçeye, Pazar Ardeşen, Ardeşen Pazar arasında yolcu indirip, bindirilmeden direkt olarak taşıyacak.

— Rize’ye gidecek olan Ardeşen ve Hamidiye Yolcularını, Ardeşen Dolmuşları Ardeşen şehir merkezi ve Hamiye köyünden, bölge trafik kavşağına kadar olan bölümden Ardeşen-Rize dolmuşları alarak, bölge trafik kavşağından sahil yoluna çıkmak suretiyle Rize’ye taşıyacak.

 — Bölge trafik kavşağından sonraki bölümde ki Rize yolcularını Pazar-Rize minibüsçüleri Rize’ye taşıyacak.

Rize dönüşü ise,
—   Rize-Ardeşen yolcularını Ardeşen dolmuşları sahil yolunu kullanarak, Ardeşen ilçesine Fırtına köprüsünden giriş yapmak suretiyle Ardeşen İlçe Şehir merkezine Taşıyacak.

Rize-Pazar-Hamidiye yolcularını Pazar dolmuşları, Pazar İlçe Merkezine direk giriş yapmak suretiyle, iç yolu kullanarak Pazar merkez yolcularını, Pazar merkeze, Hamidiye yolcularını ise Hamidiye köyünde bulunan lipton çay fabrikasına kadar taşıyacak. Pazar dolmuşları, yolcuları Hamidiye’ye bıraktıktan sonra Fırtına köprüsü bölgesinden sahil yoluna iniş yaparak, bölge trafik kavşağına kadar yolcu almamak şartıyla dönüş yapacak.

Çırakoğlu, Alınan bu kararın Ardeşen ve Pazar halkı ile Ardeşen ve Pazar minibüs esnafına hayırlı olmasını diledi.

PEKİ, MİNİBÜS KOOPERATİFLERİ NE YAPACAK?
Trafik komisyonunca alınan bu kararın ardından Ardeşen ve Pazar minibüsçüler kooperatiflerinin karar ile ilgili nasıl bir tutum sergileyecekleri merak konusu.!
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2010, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73