banner72

Ardeşen'de 15 köy yolu kapandı

Ardeşen'de ki kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi.

Ardeşen'de 15 köy yolu kapandı

Ömer Faruk Zenginal bildiriyor...

Alınan bilgiye göre, ilçede dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle  ilçeye bağlı 15 köy yolu ulaşıma kapandı.

YOL AÇMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
İlçeye bağlı köyler de ki kapalı yolların açılması için dünden itibaren 16 personelin 2 greyder, 2 traktör, kepçe ile bir yükleyici eşliğinde yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüldüğü ifade edildi. İlk olarak grup yollarına müdahalenin yoğunlaştırıldığı bildirilirken İlçe özel İdare Müdürü Dursun Yaşaroğlu ve beraberin de ki bir heyet köyler de ki yol açma çalışmalarını yerinde takip ediyor.

HASTALARA ÖNCELİK
Yetkililer, köy, ve mahalle yolarının açılmasında önceliği diyaliz hastaları, yaşlı ve hamile kadınlar ile aciliyet arz eden hastaların bulunduğu yerlere verdiklerini kaydettiler.

BELEDİYE HAZIR KOMUTTA
      Öte yandan Ardeşen belediye başkan Yardımcısı mustafa Ön, İlçeye bağlı mahalleler de ki yol çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ve aciliyet arz eden bölgeler de yoğun çalışmaların sürdürüldüğünü kaydetti. Ön, gerek duyulduğu takdirde kaymakamlık ile ortaklaşa çalışmalara katılabilecek ekip ve ekipmana sahip olduklarını ve hazır komutta beklediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2010, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73