banner72

Ardeşen’de 7-19 Yaş Aile Eğitim Semineri

Rize’nin Ardeşen ilçesinde düzenlenen 7-19 Yaş Aile Eğitim programı sona erdi.

Ardeşen’de 7-19 Yaş Aile Eğitim Semineri
SABRİ ASLIŞEN’İN HABERİ…
Ardeşen Alparslan İlköğretim Okulu Rehberlik Birimi tarafından düzenlenen ve 32 saat süren 7-19 Yaş Aile Eğitimi Programına katılan 24 katılımcı veliye belge töreni düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen törene Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kâhya, Okul Müdürü Metin Ermiş, 7-19 Yaş Aile Eğitim Programı Rize Formatörü Hüseyin Aygüneş, öğretmenler ve öğrenciler ile çok sayıda veli katıldı.

Okulun Rehber Öğretmeni Esra Yücelmiş tarafından 7-19 Yaş Aile Eğitimi programı hakkında kısa bilgiler verdikten sonra programın Rize Formatörü Hüseyin Aygüneş, programa katılan verilere 82 saat eğitim verildiğini belirterek, program süresince öğrenci velileri arasında olumlu çalışmalar yapıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı 7-19 Yaş Aile Eğitim Projesi kapsamında Ardeşen Alparslan İlköğretim Okulu’nda ikinci programa başlandığını da hatırlatan Aygüneş, katılımcı velilere; Ergeni tanımak, anne-baba yaklaşımları, olumlu davranış kazandırma, iletişim, uzlaşma, risk yönetimi ve geleceği planlama konularını içeren bilgilendirmeler yapıldığını belirterek, 32 saatlik programda okulun rehberlik birimi uzmanlarınca yapılan değerlendirmeler sonucunda, ebeveynlerin çocuklarına yaklaşımları, tanımaları ve olumlu davranış kazandırmaları yönünde olumlu sonuçlar elde edildiğini dile getirdi.

Programda, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kahya,Okul Müdürü Metin Ermiş ve 7-19 Yaş Aile Eğitimi Programın Rize Formatörü Hüseyin Aygüneş tarafından katılımcılara belgeleri verildi. Katılımcı velilerin ve çocuklarının hazırlamış olduğu konuşma, şiir ve müzik dinletisi ile renklendirilen program, çektirilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2011, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73