banner72

Ardeşen'de Akıllı Sayaç Dönemi Başladı

Ardeşen ilçesinde akıllı su sayacı uygulaması başlatıldı.

Ardeşen'de Akıllı Sayaç Dönemi Başladı
Ardeşen Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, sayıcın tanıtımı için düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Akıllı su sayacı sayesinde ucuz su tüketiminin yanı sıra ev sahibi kiracı arasında tatsızlıklar yaşanmayacağını” ifade etti.

Başkan Sinan, makamında AK–11 ön ödemeli akıllı kartlı elektronik su sayacını basına tanıttı. Toplantıya Başkan Sinan’ın yanında belediye meclis üyeleri ve üretici firma Kaçkarlar İnşaat Sahibi İsmail Kuyumcu ile satış ve pazarlama sorumlusu Sinan Kiraz katıldı.

Başkan burada yaptığı açıklamada “Çağdaş belediyecilik anlayışıyla yola çıkarak belediye meclis üyesinin tamamının onayıyla alınan kararla akıllı su sayaç sistemine geçildiğini ve bu sayede yüzde 20 daha ucuz su tüketimi yapılacağını” belirtti.Akıllı su sayacının ilçe halkına birden çok avantajlar sağladığını vurgulayan Sinan, ''Yeni sistem sayesinde, faiz, fatura, kuyruk bekleme ve stres, ev sahibi-kiracı devre mülk, idare anlaşmazlıkları gibi sorunlar ortadan kalkacaktır. Ayrıca, eksi sistemde alınan 100 liralık depozitoda alınmayacağı gibi kullanılan su miktarı azaldığı zaman uyarıda bulunacaktır'' dedi.İlk etapta 2 bin 500 aboneye akıllı su sayacı takmayı hedeflediklerini de belirten Sinan, ilgili firmadan bin adet sayacın temini konusunda anlaşma sağladıklarını, akıllı su sayacı konusunda belediyenin gerekli donanıma sahip olduğunu sözlerine ekleyerek, kendisinin yüzde 20 su kullanımında faydalanabilmek için yeni sistemli aboneye geçtiğini ve belediye meclisi üyelerinin de geçeceğini kaydetti.

Akıllı Sayaçlar Ardeşen’de İsmail Kuyumcu(Kaçkar İnşaat) tarafından satılacak.Akıllı Sayaç Uygulamasının amacı ve uygulama şekli;
- Kaçak su kullanımını ve tahsilatta ki aksamaları ortadan kaldırmayı  hedefleyen uygulama sonunda kaçak su kullanımı ve belediyenin su alacakları gibi bir sorununun kalmaması hedefleniyor

-Öncelikli olarak yeni abonelikler için zorunlu olacak olan uygulama sonunda tüm abonelerin akıllı sayaç uygulamasına geçmesini hedefliyor.

-Akıllı Sayaç uygulamasına geçenlere kolaylıklar sağlanacak.

Akıllı Su sayacının aboneye getireceği kolaylıklar
Abone istediği an, kullandıgı su miktarını, kalan kredi miktarını, vb. bilgileri sayacından okuyup izleyebilir.

Abone, istediği kadar su kredisini sabit fiyat garantisi ile alabilir ve sık sık yapılan tarife degişikliklerinden (zam) etkilenmez. Ayrıca bazı sıradışı durumlarda oluşabilen yüksek tutarlı faturalarla karşılaşmadan kendi hesabını yapabilir ve dilediği kadar su harcaması yapabilir.

Su peşin satılacağından mülk sahibi ve kiracı arasındaki çeşitli ihtilaflar da ortadan kalkmaktadır.

Yine aynı şekilde, peşin su satışı yapıldığı için, ödemelerde kuyrukta beklemeler olmamakta, abone ihtiyacı kadar su kredisi alma imkanına kavuşmaktadır.

Siz de ucuz su tüketmek istiyorsanız Kaçkarlar İnşaat’ı ziyaret edin...


Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2010, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73