banner72

ARDEŞEN’DE CUMHURİYET COŞKUSU

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 87.YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLADIK

ARDEŞEN’DE CUMHURİYET COŞKUSU
Rize’nin Ardeşen ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 87. yıl dönümü kutlama törenlerinde, 29 Ekim Perşembe günü saat 9:30 da Kaymakamlık Makamında İlçe Kaymakamı İlyas Memiş tebrikleri kabul etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 87. yıl dönümü kutlama programına saat 10:00 da Ardeşen Vali Erdal Ata Stadından devam edildi.

Kutlama programına Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Karakoç, Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tunca belde Belediye Başkanı Ahmet Topal, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda Başkanları, Daire Müdürleri, Askeri Erkan, sivil toplum örgütü temsilcileri ve törende bulunan okulları temsil eden öğretmenler ve öğrenciler ile Cumhuriyetin coşkusunu yaşamak için çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Bayramı kutlama programına Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Serkan Karakoç ve Belediye Başkanı Mümtaz Sinan’ın Öğrencilerin ve Halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

Daha sonra Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yaptı.

Kaymakam Memiş’in konuşmasının ardından Öğrenciler şiirler okudu, tulum ve kemençe eşliğinde okulların halk oyunları ekipleri Rize yöresine ait oyunları oynadılar.

Törende ayrıca Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde düzenlenen sportif, sosyal ve kültürel yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. (Lazhaber.com)
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2010, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73