banner72

Ardeşen'de eğitim semineri düzenlendi

Ardeşen'de çevre ve kalite bilinci kazandırmak amacıyla eğitim semineri düzenlendi.

Ardeşen'de eğitim semineri düzenlendi

Ardeşen Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası ile uygunluk değerlendirme kuruluşu MEYER tarafından düzenlenen Yönetim Danışmanlığı Sertifika Programına MEYER Doğu Karadeniz Temsilcisi Nazmi Kutanis ile Ömer Enden, konuşmacı olarak katıldı.
     Kutanis, burada yaptığı konuşmada, firmaların etkin bir yönetim gerçekleştirmesi, planlanan hedeflere ulaşabilmesi için teknik ve maddi olanakların yanında yönetim sistemlerinin de geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
     Modern danışmanlığı bilen ve yararlanabilen yöneticilerin iş başında bulundurulmasının önemli olduğuna ifade eden Kutanis, ''Çevre ve kalite bilincinin bölgemize kazandırılması ile ilgili önümüzdeki süreçte yoğun çalışmalarımız olacak. Bu bilincin öncelikle insanımıza kazandırılması önemli. Çünkü sorgulayan bir toplum, bu bilincin kurumlar seviyesinde gözetilmesi için de zorlayıcı olacaktır'' dedi.
     Kutanis, bu amaçla öncelikle bölgenin farklı ilçelerinde kalite ve çevre eğitimleri düzenlemeyi düşündüklerini belirterek, ''Ayrıca il ve ilçelerdeki özel idarelerle de temasa geçerek kurum ve kuruluşların kalite ve çevre faktörlerini gözeterek bu alanda çalışma yapmalarını sağlamayı amaçlıyoruz'' diye konuştu.
     Seminere katılan yaklaşık 20 kursiyere sertifikalarının, daha sonra belirlenecek bir tarihte verileceği bildirildi.


Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2010, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73