banner72

Ardeşen'de Gürcü Sigaralar Marka Oldu

Bavul ticareti bahanesi ile sarp sınır kapısı başta olmak üzere birçok gümrük kapısından geçirilerek bölgeye getirilen gürcü bandrollü sigaralar marka haline gelirken, Türk malı sigara satışlarına büyük darbe vurdu

Ardeşen'de Gürcü Sigaralar Marka Oldu

ÖMER FARUK ZENGİNAL
Edinilen Bilgiye göre, alım gücü düşük vatandaşlar, ilk etapta sokaklarda satılan tütüne yöneldi. Buna karşın filtreli sigara içmek isteyenler ise yurda kaçak olarak getirilen çeşitli markalardaki ucuz sigaralardan tüketmeye başladı.
KAÇAK SİGARA SATIŞI İSE EN ÇOK ESNAFI SEKTEYE UĞRATTI
Rize’nin Ardeşen ilçesin de ki Esnaf her geçen gün bavul ticareti bahanesi ile yurda sokulan kaçak sigaraların el altından satışının yapılmasıyla kendi raflarında ki sigarayı satamamaktan yakınıyorlar.
Sigara satan esnaf yabancı uyruklu vatandaşların rahatlıkla sokaklarda sigara sattığını savunurken, birçok marketin de tezgâh altında sakladığı kaçak sigaraları piyasaya ucuz fiyata sattıklarını iddia ettiler.
GÜRCÜ SİGARASI MARKA OLDU
Alım gücü düşük olan vatandaşların gürcü markalı sigaralara rağbeti he gün arttırdığını belirten esnaflar artık vatandaşlar bile her gün bizlere gürcü sigarası varmı diye sormaya başladılar. Geçmişe oranla Türk malı sigara satışlarında büyük bir düşü var. Artık aldığımız sigaralar raflardan toz kaplıyor.”dediler.

 


Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2010, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73