banner72

Ardeşen'de öğretmenler günü kutlamaları

Ardeşen'de, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Ardeşen'de öğretmenler günü kutlamaları
İlçede Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri daha sonra Ardeşen Belediyesi Salonunda devam etti. Ardeşen Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından organize edilen törene Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Serkan Karakoç, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yerebakan, Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Topal, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Kutlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kahya, çok sayıda davetli ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

http://www.haber53.com/resimler/haberler/image/ardesen/ardesen-ogretmenler-gunu-kutlamalari.jpg

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın seslendirildiği törende, mesleğe yeni başlayan öğretmen Songül Bahar ve emekli öğretmen Şaban Ali Yeniay, konuşma yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kahya da günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi.

http://www.haber53.com/resimler/haberler/giris/44723.jpg

Kaymakam İlyas Memiş, Başöğretmen Atatürk'ün yolunda gidildiği sürece başarılmayacak hiçbir şey olmadığını belirterek, ''Türk milletinin geçmişte olduğu gibi yine dünyaya gücüyle, adaletiyle örnek olduğunu göreceksiniz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün mirasına layık olduğunuzu hissedeceksiniz. Bu kutsal meşgalede hepinizin yolu açık olsun değerli öğretmen arkadaşlarım'' dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Memiş, emekli olan Mehmet Çırakoğlu, Avni Buçan, Şaban Ali Yeniay ve Sezai Kesimal'e Hizmet Şeref Belgesi verdi. Tören şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmeleriyle tamamlandı.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2010, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73