banner72

Ardeşen’de Pasaport Bürosu Hizmete Başladı

Ardeşen’de Pasaport İşlemleri İçin Büro Amirliği Hizmete Başladı.

Ardeşen’de Pasaport Bürosu Hizmete Başladı
ÖMER FARUK ZENGİNAL [ARDEŞEN]
Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan büroda Yurtdışına çıkış için gerekli olan Pasaport işlemleri artık Ardeşen'de yapılıyor.

Pasaport işlemlerini gerçekleştirmek için Rize’ye gitmek zorunda kalan Ardeşen’liler için bu durum hem zaman kaybına hem de ek bir külfete neden oluyordu. Bu durumun önüne geçmek ve pasaport işlemlerinin daha kısa sürede gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü Bünyesinde Pasaport Büro Amirliği kuruldu.

24.11.2010 tarihi itibariyle artık vatandaşlar il merkezine gitmeden de pasaport işlemlerini Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gerçekleştirebileceklerdir.

Ardeşen Hükümet Konağı, 1. katında hizmet vermeye başlayan büro amirliğinde şimdiden ilgi oldukça yoğun.

Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Kutlu, “Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan Pasaport Büro Amirliği olarak yalnız Yeni Umuma Mahsus Pasaport (Çipli Pasaport) müracaatlarını almaktayız. Diğer hizmet ve görev pasaportu için şimdilik, eskiden olduğu gibi Rize Pasaport Şube Müdürlüğü’ne müracaat edilmesi gerekmektedir.” dedi.Pasaport işlemlerinin yapılmasının ardından, yaklaşık 3–5 günlük bir süre içerisinde pasaportun ilgili şahsa teslim edildiğini belirten İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Kutlu, dileyen vatandaşlarımıza pasaportlarını kargo ile adrese teslim edilebileceğini de belirtti.İlçe Emniyet müdür Ali Rıza Kutlu, “Yeni Umuma Mahsus Pasaport almak için 4 Adet Biometrik Vesikalık Fotoğraf, Nüfus Cüzdanının Aslı ve Fotokopisi, Evrakların Konulması İçin Dosya, Parmak İzi Bulunan Belge, Ziraat Bankasına yada Vergi Dairesine Yatırılacak Pasaport Cüzdanı Bedeli Makbuzu (50 TL), Ziraat Bankasına ya da Vergi Dairesine Yatırılacak Pasaport Harç Bedeli Makbuzu istenen belgelerdir. Harç bedelleri ise 6 Aylık 65 TL, 1 Yıllık 95 TL, 2 Yıllık 155 TL, 3 Yıllık 220 TL, 5 – 10 Yıllık 310 TL’dir” dedi.

Öte yandan, nüfus cüzdanında TC kimlik numarası bulunmasının zorunlu olduğunu anımsatan Kutlu, 18 yaşından küçük kişiler için muvaffakatname gerekmektedir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2010, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73