banner72

Ardeşen'de Sanat Derneği Açıldı

Ardeşen’de Yeşeren Umutlar Kültür Ve Sanat Derneği Kuruldu

Ardeşen'de Sanat Derneği Açıldı
Ardeşen'de “Yeşeren Umutlar Kültür ve Sanat Derneği” kuruldu. Derneğin açılışı ilçe Kaymakamı İlyas Memiş tarafından yapıldı.

İlçeniz Merkez Mahallesi belediye iş merkezi zemin katında faaliyet gösterecek derneğin açılışına Kaymakam Memiş’ın yanı sıra, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yerebakan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mevlüt Altı, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan Kabaoğlu, ilçede bulunan kamu ve özel bankaların müdürleri, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda tiyatro sever katıldı.

Kaymakam Memiş, Ardeşen’de yeni kurulan derneğin ilçenin kültür ve sosyal hayatına katkı sağlayacağın belirterek, Yeşeren Umutlar Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Yahya Memoğlu ve ekibini tebrik ederek, teşekkür etti.

Bölgede 2006 yılından beri tiyatro faaliyetlerini sürdürdüklerini ancak dernekleşme alanında bir faaliyette bulunamadıklarını hatırlatan Yeşeren Umutlar Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Yahya Memoğlu, Rize ve Artvin’in merkez ve ilçelerinde 8 oyun sergilediklerini belirtti.

Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi ile proje çalışmaları içinde olduklarını da sözlerine ekleyen Memoğlu,” Tiyatro alanında öğrencilerin yetiştirilmesi için Halk Eğitimi bünyesinde 5 aylık kurs açılacak. Açılacak kursla beraber 3 ay içinde yeni bir oyununda sahnelenmesi için kısa süre içerisinde çalışmalara başlayacağız.” Dedi.

Yeşeren Umutlar Kültür ve Sanat Derneği,çalışmalarına şimdilik 8 kişilik ekiple sürdürüyor. (Sabri Aslışen)
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2010, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73