banner72

Ardeşen'de Şehit Cenazesi (FOTO HABER)

Ağrı’nın Patnos ilçesinde vatani görevini yaparken rahatsızlanan ve koğuşunda istirahat ettiği sırada ranzadan düşerek hayatını kaybeden Piyade Er Osman Kulaber (20) memleketi Rize’nin Ardeşen ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Ardeşen'de Şehit Cenazesi (FOTO HABER)

Şehit Er Kulaber için Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Aşağıdurak köyü merkez camiinde tören düzenlendi. Öğleyin namazına müteakip ilçe müftüsü Ali Osman Küçükahmet tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit er Osman Kulaber’in Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omzunda bir süre taşınarak cenaze aracına kondu.

Bu arada Şehit Er’in ayakta güçlükle durabilen babası Osman Kulaber’i (45), Rize İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Turhan Talu, Ardeşen İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Serkan Karakoç ve şehit er’in Ağrı Patnos’taki bölük komutanı İs.Yzbş. Ünal Küçükay tarafından sakinleştirmeye çalıştı.

Şehit İs. Er Osman Kulaber’in cenazesi doğum yeri olan Ardeşen ilçesine bağlı Aşağıdurak köyündeki aile mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cenaze törenine Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Rize İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Turhan Talu, Ardeşen İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Serkan Karakoç 34.ve şehit er’in Ağrı Patnos 34.Motorize Piyade Tugay Karargâh Bölük komutanı İs.Yzbş. Ünal Küçükay ve Takım Komutanı İs.Kd. Bşçvş. Ünal Kasap, Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, Tunca Belde Belediye Başkanı Ahmet Topal, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Kutlu ve İlçe Müftüsü Ali Osman Küçükahmet’ın yanı sıra Rize ve Ardeşen’den Garnizon personeli ile çok sayıda Ardeşenli katıldı.(Lazhaber.com)Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2010, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73