banner72

Ardeşen'de Yangın : 1 Yaralı

Rize'nin Ardeşen ilçesinde 5 katlı binanın üçüncü katında meydana gelen yangında korku dolu dakikalar yaşandı

Ardeşen'de Yangın : 1 Yaralı

ÖMER FARUK ZENGİNAL

Rize’nin Ardeşen ilçesinde 5 katlı binanın üçüncü katında meydana gelen yangında korku dolu dakikalar yaşandı.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/ardesen%20de%20yangin.jpg


Rize’nin Ardeşen ilçesine bağlı Deniz mahallesinde bir evde büyük çapta bir yangın çıktı. Kısa süreli panik ortamının yaşandığı yangında, evde uyuyan baba, yangını fark etmesiyle çocuğunu alarak alevler arasından apar topar balkona çıkarak komşularından yardım istedi.

 

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/ardesen%20de%20yangin%20(2).jpg
Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde Ardeşen ilçesi Deniz Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesinde 5 katlı binanın 3. katında oturan Cihan Yıldız’a (37) ait evde yangın çıktı. Baba Yıldız uyurken evde oynayan 3 yaşındaki oğlunun yanıcı madde ile oynaması sonucu yangın çıktı. Güvenlik görevlisi olan Yıldız, görevden geldikten sonra uyuduğu birkaç saat içinde oldu. Koku ve dumandan yangını fark etmesiyle çocuğunu alevler arasından almayı başaran Cihan Yıldız, çocuğunu alarak apar topar balkona çıkarak komşularından yardım istedi. Komşularının yardımı ile çocuğunu balkondan üst kattaki komşularına veren Yıldız, daha sonra alevler arasından atlayarak evden çıktı.
Ardeşen Belediyesi ve Pazar Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahaleleri ile 15 dakika da kontrol altına alınan yangın mahalle sakinlerinin yardımları ile başarılı bir şekilde söndürüldü.
Olay yerinden hafif yaralı olarak kurtulan Cihan Yıldız ve 3 yaşındaki oğlu, olay yerine gelen ambulansta bulunan sağlık görevlileri tarafından ayakta tedavi edildi. Yıldız ailesinin 7 ve 9 yaşındaki iki çocuğu okulda oldukları öğrenildi.
Ardeşen ilçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Kutlu da olay yerine gelerek yangın hakkında bilgi alarak, Yıldız ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

http://www.lazhaber.com/resim_galeri/ardesen%20de%20yangin%20(1).jpg

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2010, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73