banner72

Ardeşen'e OSB Müjdesi

Kalkandere ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle yapımı iptal edilen Organize sanayi Bölgesi için Ardeşen, gündeme alındı.

Ardeşen'e OSB Müjdesi

AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, arazi anlaşmazlığı nedeniyle Rize’nin Kalkandere İlçesi’nde yapılamayan Organize Sanayi Bölgesi’nin Ardeşen İlçesi’nde yapımı için çalışma başlatıldığını söyledi.

İl Başkanı Karal, Ardeşen'in bu anlamda öne çıktığını açıklayarak, "Kalkandere İlçesi’nde yıllardır yapımı için mücadele verilen Organize Sanayi Bölgesi, hukuk duvarına tosladı. Danıştay kararı ile bir daha yapılmamak üzere iptal edildi. Kalkandere’deki 180 dönüm arazinin kamulaştırmasında sorun çıkmıştı. 350 dönüm arazinin kamulaştırması ise tamamlanmıştı. 180 dönüm arazide yaşanan problemden ve bu arazi sahiplerinin şikâyetinden dolayı organize sanayi bölgesi kurulamadı. Şimdi Organize Sanayi Bölgesi’nin Ardeşen İlçesi’nde kurulması için çalışma başlattık" dedi.

Karal, Rize’nin en büyük sorununun işsizlik olduğunu belirterek, "Rize’de 6-7 bin civarında işsizimiz var. İlimizin en büyük sorunu işsizlik. İşsizlik oranımız Türkiye ortalamasının çok altında olsa da bu rakamı minimuma indirmek için çalışmalar başlatacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2010, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73