banner72

ARDEŞEN'İN ESKİ FOTOĞRAFLARI

Ardeşen Belediyesi tarafından "Fotoğraflarla Eski Ardeşen" adı altında fotograf albümü çıkarmaya hazırlanıyor.

ARDEŞEN'İN ESKİ FOTOĞRAFLARI

     Sabri Aslışen bildiriyor...
    Ardeşen Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından sosyal ve kültürel faaliyetler çerçevesinde başlatılan çalışmada, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonrası tarihi nitelik taşıyan Ardeşen ile ilgili fotograflar derlenerek bir albümde toplanacak.

     Daha önce Halk Şairleri Antolojisi,  Hizmet Kılavuzu,  Kültür Sanat ve tanıtım eserleri olmak üzere 10 adet basılı esere imza attıklarını belirten Ardeşen Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve başkan danışmanı Burhan Okutan, bu eserlere bir yenisini daha ekleyerek Cumhuriyet sonrası tarihi nitelikteki Ardeşen ilçesiyle alakalı fotoğrafları derleyerek albüm haline getirmek istediklerini söyledi.

    Okutan,"Ardeşen ilçemizin tarihine dönük, vatandaşlarımızın aidiyet duygusunu güçlendirecek hedefte; Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana tarihi öneme arz eden fotoğrafların bir albümde toplanması için belediye olarak bir çalışma başlatılmış bulunuyoruz. Ayrıca bu fotoğraflar uygun zamanlarda ve belirli yerlerde oluşturulacak köşelerde aynı amaçla sergilenecek olup hem anıları yaşatacak hem de yeni nesillere yeni ufukların aralanmasında ışık olacaktır. Bu çalışmaya belediye başkanımız tarafından büyük destek verildiğini hatırlatarak, tarihi çalışmaya başta köy muhtarlıklarımız olmak üzere duyarlı vatandaşların da desteğine ihtiyacımız vardır. Her muhtarımız
kendi köyünü temsilen tarihi önem arz eden en az iki fotografı bize ulaştırmaları yeterli olacaktır. Unutmamak gerek böyle bir albüm 40-50 yılda bir ancak çıkarılabilir. Onun için oluşturacağımız albümde tarihe tanıklık yapacak fotograflar yer alması gerekir. Bu konuda herkesin duyarlı olmaya davet ediyoruz." dedi.

     Ardeşen de Cumhuriyet tarihinde yapılmış en önemli kaynak olduğunu belirten Belediye Başkanı Mümtaz Sinan, halkla ilişkiler birimimiz tarafından yapılan  "Fotograflarla Ardeşen Albümü" sayesinde zaten kısıtlı olan materyallerle Ardeşen ilçesinin hafızasını canlandırma gayretinde olduklarını söyleyerek, herkesin bu çalışmaya destek vermesini istedi.

     Henüz hazırlık aşamasında olan çalışmada Ardeşen esnafının yaşamı, kaybolmaya yüz tutmuş köy düğünleri, yörede yaşanan gelenek ve göreneklerinin yanı sıra farklı alanlarda çekilen fotograflara yer verilecek.


Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 19:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
e
e - 3 yıl Önce

SIRADAKİ HABER

banner74

banner73