banner72

Ardeşen'li 3 Kardeş Kalp Hastası ...

Rize’nin Ardeşen İlçesine Bağlı Pınarlı Köyündeki Şeremet Ailesi Çocuklarının Hastalığı Karşısında Çaresizlik İçinde

Ardeşen'li 3 Kardeş Kalp Hastası ...
Pınarlı köyünde ikamet eden ve 3 çocukları da kalp hastası olan aile, kendileri ve çocukları için kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Rize’nin Ardeşen İlçesine Bağlı Pınarlı köyünde oturan ve maddi durumunu kötü 3 çocuk babası Mehmet Şeremet (46), kalp rahatsızlığı olan çocuklarını tedavi ettirebilmek için yetkililerden ve hayırsever iş adamlarından yardım bekliyor. Çok zor durumda olduğunu belirten baba Mehmet Şeremet, çocuklarını tedavi ettirmek için her yola baş koyduğunu, çocuklarını tedavi ettirmek için maddi durumunun olmadığını belirtti.

 Şeremet yaptığı açıklamada “Büyük kızım Özlem’i hem Rize’de hem de Trabzon’da hastanelere götürdüm; ancak herhangi bir teşhis koyamadılar. Kızım bir ara rahatsızlandığı zaman Ardeşen’de ki doktorlardan Ali Sarı’ya götürdüm. Doktor Bey kalpten sorunu olduğunu söyledi bana. Ameliyat olması gerektiğini söyledi bana ve bende Ankara’ya götürdüm, orada ameliyat oldu. Ameliyat sonrası kontrol ve tedavi için sürekli Anakara’ya gidiyoruz. Diğer çocuklarımda herhangi bir belirti yoktu. Sadece diğer kızım İpek’te daha sonralarda nefes darlığı belirtisi çıktı. Oğlumda koşarken sıkıntı yaşıyor. Sonuçta diğer kızım İpek ve oğlum Dursun da ameliyat olacak” dedi. Baba Şeremet yeşil kart dışında hiçbir sosyal güvenliklerini olmadığını ve 6 aydır işsiz olduğunu belirterek sigortalı bir iş istediğini ifade etti.
http://www.gelisimtv.com/images/stories/2010/kasim/23_kasim/dscf0835.jpg
Anne Emine Şeremet ise yaptığı açıklamada “Çocuklarımdaki bu rahatsızlıkların farkına varmadım. Hiç bir belirti görmemiştik; ancak daha sonralarında nefes darlığı başta olmak üzere diğer sıkıntılar gün yüzüne çıkmaya başladığında hastaneye götürdük ve bu hastalıklarla karşılaştık” diye konuştu.

Ailenin 3 çocuğu Özlem (18) Dursun (14) ve İpek (13) Şeremet kalp yetmezliği sonucunda hastalıkları sonucunda kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

http://www.gelisimtv.com/images/stories/2010/kasim/23_kasim/dscf0838.jpg

Kardeşlerin en büyüğü olan Özlem lise mezunu iken, Dursun Ortaöğretim 8. sınıfta, İpek ise Ortaöğretim 7 sınıfta okuyor. Özlem Şeremet bu sıkıntının farkına bir sene önce vardığını belirtti. Ailesine kalp ile ilgili ciddi sıkıntılar olabileceğini söylediğinde ailesinin kendisine inanmadığını söyledi. Hastalıktan dolayı isyan etmemek gerektiğini vurgulayan Özlem, kalp nakli konusunda umudunun olmadığını belirtti.

Bu arada röportaj sırasında duygulanan Dursun Şeremet yardım beklediklerini söyledi. Şeremet kendisi dâhil diğer kardeşlerinin tedavisi ve kalp nakli içini gerekli yardımı tüm yardımseverlerden istediklerini kaydetti. (gelişim tv)
Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2010, 08:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73