banner72

Ardeşen’li Minik Öğrencilerden 2. Kitap

Rize'nin Ardeşen ilçesindeki Yavuz Selim İlköğretim Okulu 5/C sınıfı öğrencileri,'Minik Yüreklerden Öyküler' adıyla öykü kitabın ardından 2. kitap olarak “Minik Yüreklerden Masallar“adlı masal kitabını çıkardı.

Ardeşen’li Minik Öğrencilerden 2. Kitap
SABRİ ASLIŞEN’İN HABERİ…
Öğrencilerin bu başarısı başta milli eğitim camiasınca sevinçle karşılanırken, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Ardeşen Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen törene Kaymakam Memiş’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kahya, Yavuz Selim İlköğretim Okulu 5/C Sınıf Öğretmeni İsmail Yeşil ve “Minik Yüreklerden Masallar ” adlı 80 sayfalık masal kitabın tasarlanmasından basım haline gelmesinde kadar emeği geçen öğrenciler hazır bulundu.

Öğrencilerden Emine Ocakçı, çıkardıkları masal kitabını kaymakama hediye etti. Kendilerini ziyaret eden öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, masal kitabını çıkaran öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Geleceğin teminatı olan çocukların, bu tür çalışmalar yapmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Kaymakam Memiş,”Çocuklarımız, ilçemizde yapılan etkinlikleri, okuldaki çalışmaları çok güzel olarak derleyip bir masal kitabı haline getirmişler. Masal kitabını çıkartan öğrencilerimizi ve minik yavrumuza destek veren kitabın derleyicisi sınıf öğretmeni İsmail Yeşil’i kutluyorum .”dedi.Derginin resimlerini çizenler arasında yer alan öğrencilerden Gizem Tok, derginin çıkartılmasında kendilerine destek olan başta sınıf öğretmenine ve diğer öğretmenler ile okul idaresine teşekkür ederek,” Bilindiği üzere okulumuzda 2. kitap basıldı. 'Minik Yüreklerden Öyküler' adlı 64 sayfalık öykü kitabın ardından şimdide 80 sayfalık masal kitabi bin adet basıldı. Masal kitabımızı ilk olarak ilçemiz kaymakamına getirip, kendilerinden görüş ve önerilerini aldık, okulumuz için gerekli olan ancak eksik durumları dile getirdik. Biz öğrencilere ve okulumuz için gerekli desteği göstereceğini söyleyen kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2011, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73