banner72

Ardeşen'li Öğrencilerden Rize Valisine Masal Kitabı

Rize'nin Ardeşen İlçesi Yavuz Selim İlköğretim Okulu 5/C sınıfından 13 öğrencinin yazıp kitap haline getirdikleri “Miniklerin Yüreğinden Masallar” adlı masal kitabını Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’na sundular.

Ardeşen'li Öğrencilerden Rize Valisine Masal Kitabı

Vali Hacımüftüoğlu, öğrencileri kabulünde; “Böyle bir çalışma yaptığınız için sizleri ve bu çalışmalarınızı kısıtlı imkanlarla kitap haline getirdikleri için de okul yönetimini yürekten kutluyorum. Öğrenmenin, öğrendiklerini başkalarına aktarmanın yolu Türkçemizi iyi bilmek ve konuşmaktan geçer. Türkçemizi iyi bilmezsek ve konuşamazsak, ne okuduğumuzdan bir şey anlarız, nede anlatmak istediklerimizi karşımızdakilere tam ifade edebiliriz. Bunun için daha çok kitap okuyup kendimizi geliştirmemiz gerekir.

Masallar çocukların mutluluk kaynaklarından birisidir. Aile büyükleri çocuklarına vakit ayırmalı ve onlara masal anlatmalıdırlar. Masalların sayesinde çocuklarımızın dünyalarını keşfetmiş, ilgi alanlarını öğrenmiş olacağız.” dedi.

Ziyaret esnasında kitabın yazarlarından bir öğrenci Vali Hacımüftüoğlu’ndan yazmış oldukları kitabı okumasını ve eksik bulduğu konuları kendilerine iletmesini, bu sayede daha sonraki çalışmalarda bu eksikliklere dikkat edeceklerini söylemesi üzerine, Vali Hacımüftüoğlu Sizler bu kitabı yazmakla zaten çok büyük bir iş başardınız. Ben bu kitabı muhakkak okuyacağım ama eleştirel anlamda size hiç bir şey söylemem, söyleyeceğim tek şey: tebrikler çok güzel bir çalışma oldu demektir. Sizler tavsiyelerime uyup daha çok kitap okursanız kendinizi daha çok geliştirir, bundan sonraki çalışmalarınızda da daha güzel eserlere imza atmış olursunuz.” dedi.

Vali Hacımüftüoğlu öğrencileri Makamından uğurlarken; Geleceğin yazarlarına birer kalem ve Mehmet Akif Ersoy’un Genç Safahat kitabını hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2011, 07:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73