banner72

Ardeşen’li Sporcu Türkiye Üçüncüsü Oldu..!

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Erzincan'da düzenlenen Akarsu Kano Slalom Sonbahar Kupası yarışmaları büyük heyecana sahne oldu. 5 ilden 68 sporcunun katıldığı yarışmalarda, sporcular izleyicilere heyecanlı dakikalar yaşattı.

Ardeşen’li Sporcu Türkiye Üçüncüsü Oldu..!

Erzincan Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Kano Federasyonu tarafından Erzincan'a 50 kilometre uzaklıkta bulunan Sansa Deresi Karasu nehrinde düzenlenen Akarsu Kano Slalom Sonbahar Kupası Yarışları heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu.

13–16 yaş gurubu gençlerin katıldığı Akarsu Kano Slalom Sonbahar Kupası Yarışlarında Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) adına yarışan Muhammet Buçan elde ettiği 3.lük ile ilçeye büyük bir başarı kazandırdı.

Yarışmada 3.lüğü elde eden Muhammet Buçan yaptığı açıklamada, “Bu yarışmaya Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) adına katıldım ve Ardeşen’e böyle bir başarı kazandırdığım için çok mutluyum. Şampiyona güzel geçti. İlk gün antrenman turları oldu, ikinci günde yarışmalar yapıldı. Ben K1 Gençlerde Türkiye 3.lüğünü elde ettim. Beni bu yarışa hazırlayan Ruba Doğa Sporları Kulübü başkanı Hamza Dereci Hocama ve kulüp ikinci başkanı Erdoğan Buçan Hocama çok teşekkür ediyorum. Onların emeğini umarım karşılamışımdır. Dereler aktıkça mücadeleme devam edeceğim” dedi.

http://www.yukleresim.com/images/17703884132347573171.jpg

DOKADAK Kulüp Başkanı Sabri Aslışen, “Erzincan’da yapılan Akarsu Kano Slalom Sonbahar Kupası Yarışında Türkiye 3.sü olan Muhammed Buçan’ın başarısı başta sporcunun kendisine daha sonra ise kulübün raftingten sorumlu asbaşkanı Erdoğan Buçan, rafting milli sporcumuz Hamza Dereci’ye ve yönetime ait olduğunu” söyledi.

http://www.yukleresim.com/images/88311827818607981444.jpg

DOKADAK kulübü olarak, kısıtlı imkânlara rağmen akarsu ve durgun su sporları ve diğer doğa sporlarının bölgede gelişmesi için çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Aslışen,"DOKADAK yönetimi olarak, başta Fırtına Vadisinin tanıtımında olmak üzere bölgede doğa sporlarının gelişmesi için yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ve idarecilerle ortak hareket edeceğiz.Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Belediye Başkanı Sayın Mümtaz Sinan'ın desteklerini her zaman gördük. Sporcumuz Muhammed Buçan'a da yaptıkları maddi ve manevi destekten dolayı kendilerine kulüp adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi

Ruba Doğa Sporları Kulübü Hamza Dereci elde edilen bu başarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu başarıda herkesin emeği var. Kano Federasyonu yönetim kurulu üyesi aynı belediye başkanımız olan Mümtaz Sinan’a ve DOKADAK başkanı Sabri Aslışen’e teşekkür ediyorum. Kulübümde bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Muhammet’in çalışmalarındaki azmini görünce bu başarının sürpriz olmadığını söylemek istiyorum” dedi.

Ruba Doğa Sporları Kulübü 2. başkanı aynı zamanda DOKADAK raftingden sorumlu başkanı Erdoğan Buçan ise yaptığı açıklamada, “Bu başarı bizim için sürpriz değil aslında. Bizi daha fazla imkânlar sunulması halinde daha büyük başarılar göstereceğimize inanıyorum. Şampiyonaya tek sporcu gönderdik ve 3.lüğü elde ettik. Bizde yetenek, arzu ve hırs var. Sadece biraz daha ilgiye ve desteğe ihtiyacımız var. Sporcu sayımız artırılırsa ve imkânlar çoğaltılırsa bu başarıların çok daha iyileri gelecektir” diye konuştu.

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ MUHAMMED BUÇAN’A BAŞKAN SİNAN’DAN JEST..!

http://www.yukleresim.com/images/33150592920347650960.jpg

Öte yandan Türkiye Kano Federasyonu yönetim kurulu üyesi olan Ardeşen belediye başkanı Mümtaz Sinan başarılı olan sporcu Muhammet Buçan ve Ruba Doğa Sporları Kulübü başkan ve üyelerine makamında kabul etti. Başkan Sinan burada yaptığı açıklamada, “Kano Federasyonu yönetim kurulu üyesi olarak ve Ardeşen belediye başkanı olarak çifte mutluluğu şuanda yaşıyorum. Muhammed Buçan kardeşimizin bu şampiyonada elde ettiği bu başarıda ilçeye büyük bir gurur kazandırmıştır. İmkânlar sunulması halinde hem raftingde hem de kanoda yöre insanının ne kadar başarılı olacağını bir kez daha gördük. Suyun sadece bardakda içilebilen bir ürün olmadığını, suda sporda yapılabildiğini, eğlence de yapılabildiğini bir kez daha gördük. Ben bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

http://www.yukleresim.com/images/35778466530083281201.jpg

Ayrıca Sinan başarılı sporcuya ödül olarak para ödülü verdi..! 

http://www.yukleresim.com/images/61135786191654785997.jpg

İLGİLİ HABERİMİZ:

KANO'DA RİZE ZAFERİ

Mustafa ÖZYANIK/Ardeşen

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2010, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73