banner72

Ardeşen'li Taksicilerin Durak Eylemi

Ardeşen'de faaliyet gösteren bir grup taksi şoförü, durak yeri verilmediği gerekçesiyle Belediye binası önünde protesto eyleminde bulundu.

Ardeşen'li Taksicilerin Durak Eylemi

ÖMER FARUK ZENGİNAL
Ardeşen Belediye Meclisinin 2007 yılında aldığı, ''Atatürk Caddesi üzerinde bulunan mevcut taksi durak kulübelerinin kaldırılması ve yerine her durağa ait birer araç konacak şekilde yer verilerek, söz konusu kulübelerin Sahil Caddesi'ne konulması" kararına tepki gösteren bir grup taksi şoförü, belediye binası önünde toplandı.

Taksilerini belediye binası önünde park eden taksi şoförleri, taksi tekerleklerinin havalarını indirerek protesto ettiler. Bunun üzerine belediye hizmet binası önüne gelen İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Kutlu, yapılan davranışın yasal olmadığı uyarısında bulundu.
27012
Ardeşen Şoförler Odası Başkanı Naci Haşımoğlu ise belediye önünde toplanan taksi şoförlerini sağduyulu olmaya çağırarak, her taksi durağından birer temsilciyle birlikte Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yerebakan'ı makamında ziyaret etti.
27013
Yerebakan, yaşanan bu olaya üzüldüklerini, ancak 2007 yılında alınan Belediye Meclisi kararına şu an bir çözüm getirilemeyeceğini belirterek, taksici esnafın haklarını bu şekilde değil, yasal yollarla aramaları gerektiğini söyledi.
27014
Yerebakan, 2007 yılında Belediye Meclisinde alınan kararla taksici esnafı için Sahil Caddesi'nde kulübeler yapılmasına rağmen, hiçbirinin bu kulübeleri kullanmadığını da ifade etti.

Yapılan görüşmenin ardından taksi şoförleri olaysız dağıldı.


Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73