banner72

Arhavi Belediyesi İşçileri Sendikalı Oldu

Arhavi Belediyesi bünyesinde çalışan 46 işçi Belediye İş Sendikası ile sözleşme imzaladı.

Arhavi Belediyesi İşçileri Sendikalı Oldu
Trabzon Belediye-İş Sendikası Bölge Yetkilisi Engin Erbaşaran ve beraberindeki sendika temsilcileri, Belediye-iş Sendika Temsilcisi Osman Güney ile Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu arasında yapılan görüşmeler sonucunda her iki tarafında mutabık kaldığı sonuçla belediye işçilerini kapsayan toplu-iş sözleşmesi imzalandı.
http://www.08haber.com/resimler/haber/arhaviliiscilersendikalioldiB.jpg
İmza töreni Belediye Başkanlığı makamında Başkan Coşkun Hekimoğlu ile sendika temsilcileri ve işçilerle birlikte yapıldı.
 
Arhavi belediyesinin internet sayfasında yer alan habere göre; Belediye-iş Sendika temsilcisi Osman Güney yapmış olduğu konuşmasında; "Başkanımızın biz işçilere göstermiş olduğu ilgi ve yakınlıktan dolayı kendilerine öncelikle arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Belediye işçileri olarak sözleşmede bu güne kadar yapılan çalışma haklarına en uygun, geleceği içine alan bir sözleşme olmuştur. Kurumumuza ve işçi haklarımıza hayırlı olsun" dedi.
 
Trabzon Belediye-iş Sendikası Şube Başkan Yardımcısı Engin Erbaşaran; “Başkanımızın maliye kökenli olması nedeniyle, işçinin hakkından ve haklarından anlayan birisi olduğu açıkça ortadadır. Belediye işçilerinin bu konuda ne kadar avantajlı bir konumda oldukları aşikârdır.” Yevmiye bazında yapılan iyileştirmenin organik bir iyileştirme olduğunu belirten Erbaşaran, sözleşmenin tamamen işçinin yanında ve haklarına yaraşır bir konumda olduğunu belirtti ve kendileri başkana göstermiş olduğu anlayış ve yaklaşımından dolayı teşekkür etti.
http://www.08haber.com/userfiles/image/arhaviliiscilersendikalioldiB_1.jpg
Başkan Hekimoğlu da; “İşçi arkadaşlarımın talepleri doğrultusunda yapmış olduğumuz görüş alışverişinde sendika yetkilileri ve temsilcileri ile bu konuda uygun zemin aradık ve her iki tarafında mutabık kaldığı bir noktada birleştik. Belediyenin maddi imkânları sonuna kadar zorlanarak bu toplu sözleşmeye imza atılmıştır. Belediyemize ve çalışanlara hayırlı olsun diyorum”dedi.
 
 Daha sonra Başkan Coşkun Hekimoğlu ve Sendika yetkilileri ile birlikte Tüm Belediye çalışanları topluca fotoğraf çektirdiler. İşçiler tek tek başkana teşekkürlerini ilettiler. (08haber)Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2010, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73