banner72

Arhavi'de Akıllı Sayaç Dönemi Başlıyor

Arhavi'de Su Sayaçlarında Çığır Açacak Yenilik

Arhavi'de Akıllı Sayaç Dönemi Başlıyor

Arhavi Belediyesi tarafından uygulamaya sokulan akıllı su sayaçları ile su kullanımının kontrol ve denetiminin sağlıklı ve özgür bir yapıya kavuşması, hatalı okuma ve buna bağlı ihtilafların sona ermesi, kiracılar ile yaşanan ödeme ihtilafların sona ermesi, taşınmalarda problemsiz abonelik aktarımı ve konforlu ödeme ve fatura işlemlerine kavuşulması amaçlanmaktadır. İlk etapta yeni abonelere uygulanacak sistem zamanla tüm su abonelerine uygulanacak.


Başkan Coşkun HEKİMOĞLU’nun başkanlığında alınan,03.02.2010 tarih ve 5 sayılı belediye meclisi kararı ile Mart ayı itibariyle hizmet alacak yeni abonelerde akıllı su sayacı uygulamasına başlanacaktır.


Çağdaşlaşmanın, teknolojiye ayak uydurmanın bir gereği olan bu uygulama zaman zaman ev sahibi-kiracı sorunlarında neden olan ihtilafları ortadan kaldıracağı gibi, sorunların çözümüne de büyük katkı sağlayacaktır.


Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan HEKİMOĞLU; “Ön ödemeli akıllı kart sistemi sayesinde tüm aboneler istedikleri kadar suyu daha önceden kartlarına yükleterek kullanabilecekler.  Bunun yanında bu sayacı tercih edecek yeni ve eski abonelerimize mevcut su ücret tarifesi üzerinden % 20 oranında indirim uygulayacağız. Ayrıca buna ilaveten akıllı su sayacını tercih eden abonelerimizden kesinlikle faturalara yansıtılan bakım ücreti de alınmayacaktır.” dedi.


Sistemi uygulamaya hazır olduğunu ve vatandaşların akıllı sayaçları kullanmaya başlaması ile birlikte sistemin işleyeceğini kaydeden HEKİMOĞLU, hedeflerinin tüm su abonelerinin bu saatleri kullanmasını sağlamak olduğunu söyledi. Yeni sistemle hatalı su saati okumalarının da ortadan kalkacağı belirtti.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2010, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73