banner72

Arhavispor Kulübünden Basın Açıklaması

Sevgimiz,şevkatimiz,spora bakışımız ,insani ilişkilerimiz,ilçe güvenliğimiz kültürümüzle,centilmenliğimizle daima örnek olmayı hedefleyen bir ilçe olarak ön plana çıkmış ve bunu başarmış bir kenttir Arhavi.14 Kasım Pazar günü oynanan Arhavispor-Trabzon Çukurçayır futbol müsabakasında iki taraftarımızın sahaya girerek hakeme saldırması sonucu ortaya çıkan olaylarla anılması ve gündeme gelmesı camiamızı üzmüş aynı zamanda da yaralamıştır.

Arhavispor Kulübünden Basın Açıklaması
olayların gelişim ve oluşum biçimlerinin öncesi incelendiğinde görülecektir ki bu olay adeta taraf olanlara davetiye çıkarmıştır.Oynadığı beş maçın dördünü kaybetmiş ve en ufak seyirci tepkisi ile karşılaşmamış olan bu camia Doğu Karadeniz’in doğusunda bir taşra kenti olarak kabul ettiği Arhavi’nin şevkatini,centilmenliğini ve hoşgörüsünü malesef kaldıramamış,taşıyamamış ve istismar etmiştir.Bunlar,olmaması gereken olaylardır, Arhavispor’dan çok bu olayların çıkmasına vesile olanların ıslah edilmesi gerekmektedir.
Biz sporun her skorunu hazmedebilen,sporun bir yarışmadan öte bir gösteri sanatı olduğuna inanan olanaklarımız ölçüsünde onu icra etmeye çalışan,bunu halkı ve taraftarı ile paylaşan anlayışımız hiç bir zaman değişmeyecektir. Bu ilkeleri camiamızın dışında yer alan herkese de anlatmaya çalışacağız. Sevgili spor camiası: Olayın ne kadar organize ve uyumlu olduğunu anlamak için bölgemizde yayınlan iki gazetesının spor sayfasında maçla ilgili haber ve yorumu okuduğunuzda daha da iyi anlayacaksınız.Bu noktadan yola çıkıldığında ne kadar yanlız ve sahipsiz olduğumuz aynı zamanda bizim spor anlayışımızla taraf olanların spora bakış açılarının ne kadar farklı olduğu anlaşılmaktadır.Ama biz Artvin’iz,Arhavi’yiz! Kültürümüz,hoşgörümüz sevgi ve şevkatimizi ihrac etmeye devam edeceğiz.Konuyla ilgili yaşadığımız olumsuzlukları spor camiasının zarar görmemesi için bugüne kadar kamuoyu ile paylaşmayı uygun bulmadık.Bundan sonra zaman zaman bu konuda yönetimimiz gerekli açıklamalarda bulunacaktır.
 
Tasvip etmediğimiz olaylara karışanların dışında takımımızı centilmence destekleyen taraftar derneğimize ve seyircilerimize bir kez daha teşekkür eder,Arhavispor Kulübü yönetimi olarak kendilerine saygı ve şükranlarımızı sunarız.
15.11.2010
ARHAVİSPOR KULÜBÜ
Arhavi Postası
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2010, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73