banner72

Artvin CHP'de Hedef 2 Milletvekili !

12 Haziran seçimlerine start veren CHP Artvin Milletvekili Adayları Şavşat ilçesini ziyaret ederek halka hitap ettiler.

Artvin CHP'de Hedef 2 Milletvekili !
28 Haziran Perşembe günü Şavşat’a ziyaret gerçekleştiren CHP Adayları Uğur Bayraktutan ve Yüksel Çorbacıoğlu Şavşat meydanında halka hitap etti. Kalabalık bir konvoy ile ilçeye giriş yapan milletvekili adayları meydanda kurulan platformda kendilerini tanıtarak 12 Haziranda CHP’yi iktidara taşımak ve Artvin’den 2 Milletvekili çıkarmak için Şavşat’tan oy istediler.
 
CHP Artvin Milletvekili Adayları seçim turlarına bütün hızıyla devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları Uğur Bayraktutan ve Yüksel Çorbacıoğlu ile beraberlerindeki 23. Dönem Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Şavşat Belediye Başkanı M. Naci Köroğlu, Meydancık Belde Belediye Başkanı Nihat Acar, İl Başkanı Selim Bilgin, Şavşat İlçe Başkanı İlyas Yazıcı, bazı ilçe başkanları, İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Yazar, Şavşat Belediye Meclis üyeleri, CHP Şavşat ilçe örgütü, üye ve delegelerin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
 
CHP Şavşat İlçe Başkanı İlyas Yazıcı açılış konuşması yaptı. Yazıcı yapmış olduğu konuşmasında 12 Haziranda yapılacak seçimlerde Şavşat’ta CHP’nin oylarını artıracağını vurgulayarak katılımcıları tek tek takdim etti.
 
Yazıcının konuşmasından sonra CHP İl Başkanı Selim Bilgin de konuşma yaptı. Konuşmasında AK Parti temayül yoklaması ve aday belirlemesine göndermelerde bulundu. Bilgin: ”Biz CHP’liler olarak tam kadro buradayız. Biz öyle kendi arasında seçim yapıp Ankara´dan da başkasını, Artvin’e ayak basmamış birilerini milletvekili adayı olarak gönderen bir parti değiliz. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin değerlerini savunan, kendi partilisine güvenen, vatandaşına güvenen, sizlerin seçtiği milletvekili adayları ile sizlerin karşısındayız. Gördüğünüz gibi kamyonun üstünde 3 tane milletvekilimiz var. Sevgili Şavşatlılar yakışıyorlar değil mi? Sizin desteğinizle 2 milletvekilimiz de meclise yakışacak. Birinin adı Uğur Bayraktutan diğerinin adı Yüksel Çorbacıoğlu” dedi.
 
Başbakan Erdoğan´ın açıkladığı Kanal İstanbul Projesine de gönderme yapan İl Başkanı Selim Bilgin "15 gündür televizyonlardan, gazetelerden yüzyılın devasa projesini duyuyorsunuz değil mi arkadaşlar mega projeyi? İstanbul’da boğaz yokmuş gibi İstanbul’a bir kanal açıyorlar. Bu Kanal İstanbul’la Soporo’nun sorunu mu çözülecek? Şavşat´taki işsiz arkadaşım iş mi bulacak? Sulobanlıya iş mi verilecek? Hayvancılık mı desteklenecek? Ne diyor Sayın Başbakan? Yani İstanbul’da yeni bir şehir kurulup da Şavşatlı gidip oradan yeni ikinci boğazdan daireler mi alacak.” diyerek Kanal İstanbul Projesi´ni eleştirdi.
 
ARİFAĞAOĞLU: CHP İKTİDARINDA SAHARA TÜNELİ YAPILACAK
Milletvekili Metin Arifağaoğlu konuşmasında Milletvekilliği döneminde yaptığı çalışmalara değindi. Artvin’in yollarının yapımı konusunda çalışmalara yaptığını kaydeden Arifağaoğlu, CHP iktidar olduğunda Sahara Dağına tünel yapılacağını söyledi. Arifağaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü“Sevgili Şavşatlı hemşerilerim 2. kez sizleri parlamentoda temsil ediyorum. 1995–1999 döneminde milletvekilliğinizi yaptım. Tekrar 2007’de yolladınız. 2007´den bu güne kadar sizleri parlamentoda Şavşatlılara Artvinlilere yakışacak şekilde başımız dik olarak temsil etmeye gayret ediyorum. Değerli Şavşatlı hemşerilerim sorunlarınızı biliyorum. Yaşadım yaşıyorum. Parlamentoda muhalefet milletvekili olarak ne yapabiliriz. 2. dönemimde tecrübem vardı hiç değilse Artvin´in ulaşım sorunlarına katkıda bulunayım diye Artvin´in yollarını devamlı gündemde tutmaya çalıştım. Kuzeyi yani Karadeniz’i güneye bağlayacak hatlarımız yok yeterli yollarımız yok bunun için parlamentoda çok mücadele ettim ve biliyorsunuz işte kuzeyi güneyi bağlayacak güzergâhın birinci ayağı yani Cankurtaran tüneli ihale oldu. İkinci ayağı Şavşat şehir içi geçişidir. Bu da ihale oldu ancak henüz başlayamadılar. Ancak şuradan şunu söyleyeyim bunun 3. ayağı var Sahara tünelidir. Ardahan’a mutlaka bir tünelle bağlanmamız lazım. Nasıl gerçekleştireceğiz. 12 Haziran’da halkın iktidarını kuracak ve bu yolları mutlaka yapacağız."
 
ÇORBACIOĞLU: CHP BU SEÇİMLERDE İKTİDAR OLACAK
Konuşmasına halkı selamlayarak başlayan Çorbacıoğlu, 20 yıldır aktif olarak siyaset içerisinde olduğunu ifade etti. Çorbacıoğlu sizlere 20 yıllık siyasi geçmişim içerisinde sizlere bir şey itiraf edeceğim diyerek “ Daha önceki seçimlerde CHP´nin iktidar olacağına inanamadım. Ama inanın gözlerime bakın. Gözler yalan söylemez. Bu kez Cumhuriyet Halk Partisi iktidar olacak ben buna inanıyorum” dedi.
 
Çorbacıoğlu konuşmasının devamında “Sosyal devlet yoksulla zenginin arasındaki farkı gideren devlettir. Sosyal devlet çocuklarını yatağına aç sokmayan devlettir. Peki, bu gün giriyor mu? 3 gün önce gazetelerde bir manşet vardı. 2,5 yaşındaki Kübra adli tıp raporuna göre açlıktan ölmüş yazıklar olsun bu ülkeye. Ondan sonra çıkıp bu ülkeyi yönetmekle övünüyorsunuz” diyerek AK Parti hükümetini eleştirdi.
 
Çorbacıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Değerli Şavşatlılar söyleyecek söz çok ama yolumuz uzun Türkiye’nin geldiği bu karanlık noktada çıkışı kim sağlayacak bu güne kadar Cilavuz’undan, Öğretmen okulundan eğitimli Şavşatlılar nasıl bütün Türkiye’yi öğretmen olarak Türkiye’nin bütün coğrafyasında hizmet ederek ülkeyi aydınlattılarsa bu aydınlanmayı yine Şavşat yapacak. Ben buna güveniyorum. Gelirken bir partilim dedi ki sayın milletvekilim hani ben Arhaviliyim ya ama ben kendimi Şavşatlı biliyorum. Buna inanıyorum. İşte Arhavi’den Hopa’dan sahilden oy alırsınız, çok oy alırsınız iki milletvekili götüreceğiz. Ben iki götürmek için önce Şavşat’a inanıyorum güveniyorum.”
 
Çorbacıoğlu’nun konuşmasından sonra 24. Dönem CHP Artvin 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Uğur Bayraktutan halka hitap etti. Uğur Bayraktutan konuşmasına 15 Temmuz 2009 tarihinde Tigrat Deresi üzerinde yapılan bentlerin yıkılması sonucu hayatını kaybedenleri, merhum belediye başkanı Adil Aydın’ı ve Şavşat’a hizmet edip ebediyete intikal edenleri anarak başladı.
 
‘Mustafa Kemal’in ülkesinde özgürce yaşamak istiyorsak Atatürk’ün kızları bu ülkenin sokaklarında özgürce gezmek istiyorsa onun partisine oy vermek zorundadır’ diyen Bayraktutan: “ Türkiye bir yol ayrımındadır. Tren raydan çıkmıştır. Treni tekrar raya oturtturmak zorundayız. O anlamda bu seçim çok önemlidir” şeklinde konuştu.
 
CHP’nin Şavşat’a bir minnet borcu olduğunu ifade eden Bayraktutan, “Bir minnet borcu var CHP´nin sizlere. Bizi hiç terk etmediniz. 1999’da 2004’te 2009’da hem Şavşat’ta hem Meydancık’ta belediye başkanlıklarını, il genel meclis üyeliklerini, belediye meclisi üyeliklerinde çoğunluğu bize verdiniz. Bu anlamda size bir minnet borcumuz var. Bir şükran borcumuz var. Diyoruz ki: ‘Biz bu borcu ödemeye geliyoruz’. Bize bu gücü verin, Yüksel Çorbacıoğlu ile bana bu gücü verin” dedi.

08haber

Konuşmalardan sonra vatandaşlarla tek tek görüşerek sorunlarını dinleyen CHP adayları, daha sonra birlikte yemek yediler. Yemek sonrası bazı kamu kurum ve kuruluşlarını da ziyaret eden CHP Milletvekili Adayları seçimlerden umutlu bir şekilde ilçeden ayrıldılar.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2011, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73