banner72

Artvin 'de Halısaha Ligi Başlıyor

Artvin´de spor konusunda bir ilk başlıyor. Bugüne kadar halı sahalarda sadece "halı saha turnuvası" düzenlenir, kısa sürede sona ererdi.

Artvin 'de Halısaha Ligi Başlıyor
Artvin 7 Mart Spor Kulübü, halı sahada bir ilki başlatıyor. Artvin Halı Saha Ligi başlıyor... Halı saha ligi için şimdiden takımlar oluşturulmuş durumda. Herşey hazır.
 
Lig hakkında açıklama yapan Artvin 7 Marta Spor Kulübü Başkanı Murat Ülker şunları kaydetti: “Artvin´de ilk kez uygulanacak olan Halı Saha Ligi’nin Artvin´e hareket getireceğini hareketin sporun içindeki en önemli unsurdur. Artvin 7 Mart Spor Kulübü olarak çok önemli bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyoruz. Artvin´de ilk kez halı saha ligini başlatıyoruz. Başlangıçta 7 takım ile lige başlıyoruz. Buna göre takımlar şunlar: Tarım Spor, Yılmazlar A.Ş, Orcuk Spor, Bayındırlık Spor, Güvenler A.Ş., Baro Spor ve Artvin 7 Mart Spor. Artvin Halı Saha Ligi 29 Ekim Cuma günü Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sonrası başlayacak. İlk maçımız saat 19.00-20.00 arasında Yılmazlar A.Ş ile Baro Spor arasında oynanacak. Ardından 20.00-21.00 saatlerinde; Orcuk- Güvenler Spor, 21.00- 22.00 saatlerinde Bayındırlık Spor- Artvin 7 Mart Spor takımları arasında oynanacak. Maçlar her hafta cuma akşamları üç maç halinde yapılacak. Bir takım her hafta bay olacaktır. Ben bütün Artvinli spor severleri halı saha liginde seyirci olarak bekliyorum.
Geçen günlerde yaptığımız turnuvada Orcuk Spor’un taraftarları gerçekten takdir edilecek bir taraftar oldu. Takımlarına sahip çıkan en iyi taraftar olarak Artvinlilerin aklında yer etti. Biz bu ligde seyirci rekoru kıracağımızı, her takımın taraftarlarının buraya akın edeceğini düşünüyoruz. Bizim yaptığımız bu etkinlik, birçok ilde örnek olacaktır. Halı sahanın bir avantajı da kapalı olması dolayısı ile yaz-kış kullanılabilir, organizasyonlar yapılabilecek imkanları sunmasıdır. Biz, bu lig ile iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Seyirci rekorlarının kırıldığı, gol rekorlarının yaşandığı, centilmenliğin, dostluğun, kardeşliğin, kısaca sporun kazandığı bir lig diliyorum. Bunun için her şey hazır.
Artvin eğitimli, aydın, bilgili, kültürlü insanların diyarıdır. Biz bunun bilinci ile bütün hemşerilerimizi Artvin 7 Mart Spor Kulübü’nün başlattığı bu organizasyona şimdiden davet ediyoruz. Maçlar 29 Ekim Cuma günü başlayacak ve 24 Aralık akşamı yapılacak final karşılaşmalar ile sona erecek. Aynı tarihte kupa töreni yapılacak ve ilki gerçekleşecek 1. Halı Saha Ligi böylece sona erecektir. Bu arada lig maçında uygulanacak olan kuralları da tespit ettik. Buna göre;
 
LİG MAÇLARINDA UYGULANACAK KURALLAR:
 
1         Maçlar 6 ‘şar kişiyle Halı Sahada oynanacaktır.
2         Takımlar en çok 15 kişilik liste verebilir.
3         Müsabakalar Lig sistemine göre oynanacaktır. Lig’de yer alan takımlar birbirleriyle puan sistemine göre oynayacaktır.
4         Maçlar Cuma ve Cumartesi günleri oynanacak olup 1 Takım haftada 1 maç yapacaktır. Lig maçları Cuma 2 maç Cumartesi 2 maç şeklinde oynanacaktır.
5         Lig müsabakalarına 18 yaş altı 2 kişiye izin verilecek ve kaleci mauaf tutulacak.
6         Kurum Takımları kurum dışından da sporcu oynatabilir.
7         Kaleciye yapılan geri paslarda kelci topu elle tutamaz.
8         Maç saatini 15 dakika geçiren takım hükmen yenik sayılacaktır.
9         Puanları eşit iki takım olması halinde takımların birbirleri ile yaptıkları maçlar dikkate alınacaktır. Onlarında eşit olması durumunda averaja bakılacaktır.
10      Maçlarda ofsayt uygulaması yoktur.
11      Çift Sarı karttan kırmızı kart gören oyuncu 1 maç için cezalı sayılacaktır.
12      Direk kırmızı kart gören oyuncu 2 maçla cezalandırılacaktır.
13      Maç içinde en çok 5 oyuncu değişikliği yapılabilir.
14      Maçlar 25’er dakika üzerinden 2 devre halinde oynanacaktır. Maç başlamadan önce 5 dakika ısınma, devre arasında da 5 dakika dinlenme olacaktır.
15      Maçlar bir orta hakem nezaretinde oynanacaktır.
16      Fikstür çekildikten sonra ilan edilecektir.
17      Maç esnasında FİFA kuralları geçerlidir.
18      Liste harici oyuncu oynattığı belirlenen takım o müsabakadan diskalifiye edilecektir.
19      Müsabakalardaki çıkan anlaşmazlıklar önce Uluslararası oyun kurallarına göre çözümlenecek, bunun dışındaki anlaşmazlıklar Tertip Komitesi kararıyla çözümlenecektir.
20      Ara transfer yoktur.1 oyuncu ancak bir takımla sahaya çıkabilir.
21      Takımlar isim Listeleri ile birlikte Kimlik Fotokopisi ve İkametgâh Belgesi getirmek zorundadır.
22      Müsabakalara katılacak sporcuların ikametgâh adresi Artvin olmak zorundadır.
23      Lig müsabakalarına katılım ücreti 1.500.00 TL. olup, Kurumlar istedikleri sayıda takım çıkartabilir.
24      Lig en fazla 8 Takımdan oluşacak olup, Lig’de dereceye giren takımlara kupa verilecektir.”
 Serdar ÖZBAYRAK
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2010, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73