banner72

Artvin Mhp Adayı Yusuf Sağlam Çalışmalara Başladı

MHP Artvin 24. Dönem Milletvekili 1. sıra adayı Yusuf Sağlam, YSK'na verilen milletvekili listelerinin ardından ilk basın açıklamasını dün yaptı.

Artvin Mhp Adayı Yusuf Sağlam Çalışmalara Başladı

MHP Artvin 24. Dönem Milletvekili Adayı Yusuf Sağlam yaptığı açıklamada Türkiye’nin çok zorlu bir dönemeçten geçtiğini, bu seçimin ülke bekasını yakından ilgilendirdiğini, MHP’ye her zamdakinden daha çok ihtiyaç duyulan bir dönemin yaşandığına vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemiz 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimi sürecine yoğunlaşmış olup, özellikle Meclis’te grubu bulunan siyasi partilerin milletvekili adayları yakından takip edilmektedir. Bu bağlamda partimizin milletvekili adayları kamuoyuna açıklandıktan sonra kadirşinas Artvin halkının göstermiş olduğu ilgi ve teveccüh için şükranlarımı sunuyorum. Memleketimizin içinde bulunduğu tablo karşısında milletimizin Milletçi Hareket Partisi’ne olan ilgisi, güveni ve iktidara taşıma inancı, kararlılığımızı ve gücümüzü bir kat daha artırmaktadır.

MHP ADAYLARINI BELİRLERKEN VAKAR DURUŞUNDAN TAVİZ VERMEMİŞTİR.

Açıklamasına MHP’de milletvekili adaylarını belirlerken izlenilen yolun önce partililerin eğilimi ve isteği göz önüne alınarak izlenilen yöntemle öne çıkarıldığını anlatarak devam eden Sağlam; “Milliyetçi Hareket Partisi, bu seçim süreci içerisinde Artvin’de adaylarını belirlerken diğer partilerin aksine iç siyasi çekişmelere düşmeden, kişisel çıkarlar, siyasi iktidarın sağlayacağı rant ya da makam ve mevki beklentileri olmadan teşkilatımıza yakışır vakarlı duruşunu muhafaza etmiştir. Bizler ülkemizin ve Artvin’imizin sorunlarını biliyor, çözümü için etkin ve uygulanabilir projelerimizi ortaya koyuyoruz.

Halkımızın desteği ile Milliyetçi Hareket iktidarında Artvin’in ve Artvinlinin yarınlara güvenle bakabilmesini sağlayacağız. Milliyetçi Hareket Patisi Artvin Milletvekili Adayları olarak ben Yusuf Sağlam ve yol arkadaşım Yusuf Turan, memleketimizi içine atıldığı kör kuyudan birlikte çıkaracağız. Bu anlamda dava arkadaşlarımız da bizler için önemli destek unsurudur.” dedi.

“SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR” DİYEN HERKESE KAPILARIMIZ ARDINA KADAR AÇIKTIR.

Açıklamasının son bölümünde kalbinde vatan sevgisi olan ve “Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” diyen tüm seçmenlere dünya görüşüne bakılmaksızın kapılarının ardına kadar açık olduğuna vurgu yapan Milletvekili Adayı Yusuf Sağlam açıklamasını şu ifadelerle bitirdi;

“ Geçmişte bu teşkilatın içinde bulunmuş ve her ne sebeple olursa olsun, yollarını ayırmış olan arkadaşlarımızı, iktidar yolculuğunda tekrar Milliyetçi Hareket ile birlikte yürümeye çağırıyoruz. Biz kendimize Mevlana’nın ‘gene gel felsefesini’ şiar edinmiş, Yunus’un hoşgörüsünü düstur edinmiş bir siyasi kültürün mensuplarıyız. Partimizin kapıları “Söz konusu vatan ve millet ise gerisi teferruattır” diyen,  vatanını ve milletini gerçekten seven herkese sonuna kadar açıktır.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ve Türk adının geçtiği bütün kavramların tehlike altında olduğu buhranlı dönemi, Milliyetçi Hareket’in siyasi kadrolarıyla aydınlık yarınlara dönüştüreceğiz. Bu toprakların çocuğu olarak, çeltikçinin de sıkıntısının biliriz, balıkçının da, çay üreticisinin de derdinden anlarız, maden işçisinin de ev hanımları da kardeşimizdir, esnafımız da. Yüreği Türkiye için atan herkesi bu seçimlerde Milliyetçi Hareket çatısı altında toplanmaya davet ediyorum.’ Ses ver Artvin, ses ver Türkiye.’ diyor herkese saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.” (08HABER)

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2011, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73