banner72

Artvin Milletvekili Adaylarını Tanıyalım !

Merakla beklenen Artvin Milletvekili Adayları belli oldu.İşte Artvin Ak Parti ve Chp Milletvekili adayları

Artvin Milletvekili Adaylarını Tanıyalım !

Mehmet KOCATEPE Kimdir ?

1966 Yılında Artvin, Yusufeli Altıparmak (Barhal) köyünde ilk okulu, orta öğrenimini Bursa Süleyman Çelebi Lisesinde, Yüksek öğrenimini Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi  üzerine Yüksek Lisans yaparak ‘’Bilim Uzmanı’’ ünvanı aldı.

Halen Uluslar arası Sofya Spor Akademisinde ‘’AB Kriterleri Çerçevesinde Türk Sporunda yeniden yapılanma’’ konulu  tez çalışması ile Doktora eğitimini devam ettirmektedir.

Esnaf bir ailenin çocuğu olarak on yıl kadar gıda ve tekstik üzerine ticaretle iştigal etti.

1992-1993 225.dönem tank Asteğmen olarak Ankara Etimesgut da askerlik görevini

1992-1996 sırasıyla Malatya,Bursa,Erzurum’da öğretmenlik yaptı.

1996-2001 TBMM’de Milletvekili danışmanlığı,

2002 Ak parti Grup Danışmanlığı,

2003 Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in Baş danışmanlığı

2003-2009 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Daire Başkanlığı

2009-2011 Aynı kurumda Genel Müdür Yardımcılığı 

1978-1990 yılları arasında Bursa Tofaş, Asilçelik, DSİ, Köyhizmetleri, Kayseri Demir Spor Kulüplerinde Güreş sporu yaptı. Ulusal bazda birçok başarı kazandı. 2007 yılında Güreş Federasyonu Başkan vekilliği yaptı. Dünya Güreş Federasyonu (Fila) onur ödülü ve şeref madalyası sahibi.
Öğrencilik yıllarında başlayan toplumsal konulara ilgisi çeşitli Gençlik Vakıf ve Dernekte Başkanlık da dahil olmak üzere bir çok görevle devam etti.

 Yeni Marmara adında bir gazete başta olmak üzere Halkla ilişkiler, Çocuk Eğitimi, Gençlik sorunları konularında iki adet basılmış, iki adette baskıya hazır esere sahip,

Spor, şiir, makale, kitap yazmak, en büyük zevkleri,
 Mehmet Kocatepe evli, Abdülkadir, Sümeyye, Halenur isimlerinde 3 çocuk babası, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

İsrafil Kışla Kimdir ?

1959 Şavşat Meydancık doğumlu olan Dr. İsrafil Kışla, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. İlim Yayma Cemiyeti Kurucusu olan Kışla, Artvinliler Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (Mütevelli Heyeti Üyesi), Beyoğlu Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD), Yönetim Kurulu Üyeliği, Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslam Enstitüleri Derneği (TİYEMDER) Kuruculuğu ve Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) Genel Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. 52 yaşında olan İsrafil Kışla İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Uğur Bayraktutan Kimdir ? (Kendi Ağzından)

1965 yılında Artvin’de doğdum. Öğrenimini sırasıyla Artvin Gazi İlkokulu, 50.Yıl Kadın ve Gençlik Kolları eski il başkanları Bayraktutan'a seçimler için tam destek verdi.Ortaokulu, Artvin Kazım Karabekir Lisesi ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde sürdürdüm. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim. 1988 yılında avukatlık stajını Artvin’de tamamlayarak Artvin Barosuna kaydımı yaptırdım. Vatani görevimi 1988 ve 1989 yıllarında İzmir Narlıdere İstihkam Okulunda kısa dönem olarak yerine getirdim. 1989 yılından beri siyasetin içerisinde SHP İl Başkan Yardımcılığı, SHP İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, CHP İl Disiplin Kurulu Başkanlığı, CHP İl Seçim Komitesi Başkanlığı ve CHP İl Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundum.

Yüksel ÇORBACIOĞLU KİMDİR?

 1962 yılında Artvin’in Arhavi ilçesinde doğdu. İlk, orta, lise eğitimini Arhavi’de tamamladıktan sonra, 1983 yılında Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisi’nden mezun oldu. Yabancı dil eğitimi ve askerlik görevini Ankara’da tamamladıktan sonra, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1991 yılında Arhavi’de avukatlık mesleğine başladı. Yine aynı yıl, 1991’in Mart ayında SHP Arhavi İlçe Başkanı oldu. 20 yıl süren aktif siyaset hayatında (10 yıl) ilçe başkanlığı, il başkan yardımcılığı ve bir dönem milletvekilliği görevlerinde bulundu. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2011, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73