ARTVİN'DE ARAÇLARIN BUZLA DANSI!

Artvin in Karadeniz sahiline bağlayan 690 Rakımlı Hopa Dağı Cankurtaran Geçidi’nde araçlar buzlanma nedeniyle zor anlar yaşıyor.

ARTVİN'DE ARAÇLARIN BUZLA DANSI!

Soğuk ve tipinin de etkili olduğu geçitte araçlarına zincir takmaya çalışan sürücüler, zor kış şartları ile mücadele ediyor. Onlarca araç Cankurtaran Geçidi’nde buzlu yolda kayarak yoldan çıkarken, yardıma gelen çekiciler de büyük mücadele veriyor.

Sürücüler, Cankurtaran mevkiinde sürdürülen karla mücadele çalışmalarından kimileri duydukları memnuniyeti, kimileri ise buzdan pist oluşan yolda ayakta durma mücadelesini verirken yaşadıkları çileyi dile getiriyorlar. Yoğun kar sebebiyle zemini buz tutan geçitte, araçlarına zincir takmaya çalışan sürücülere, Trafik İstasyonu ve Karayolu ekipleri, hem yolun zemin, hem de kontrol altında tutarak gece ve gündüz, sürücülerin yanlarında yer alıyor.

Yollarda kalan TIR’lar uzun kuyruklar oluştururken, ulaşımda geçici olarak trafiğe kapanıyor. Kara saplanan ve yolda kalan araçların imdadına vinçli kurtarıcılar yetişiyor. Bu araçlar da kurtarma çalışmaları sırasında adeta şaha kalkıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2012, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER