banner72

Artvin'de En Genç Başkan

Türkiye Patisi Artvin Kadın Kolları İl Başkanlığına Dilek Acar Tekin atandı

Artvin'de En Genç Başkan

Atama kararını dün faks ile alan Dilek Acar Tekin oldukça heyecanlıydı.1985 doğumlu genç bir siyasetçi olma yoluna giren Dilek Acar Tekin siyasete nasıl girdiğini 08 haber´e anlattı. “Öncelikle şunu belirteyim. Siyaset şu ana kadar hiç düşünmediğim bir duyguydu. Ama gelişen şartlar ve gördüğüm Türkiye manzarası beni siyasete girmem konusunda itici güç oldu.

 http://www.08haber.com/resimler/haber/dilekacartelinB_1.jpg
 
1985 doğumlu genç bir siyasetçi olma yoluna giren Dilek Acar Tekin siyasete nasıl girdiğini 08 haber´e anlattı. “Öncelikle şunu belirteyim. Siyaset şu ana kadar hiç düşünmediğim bir duyguydu. Ama gelişen şartlar ve gördüğüm Türkiye manzarası beni siyasete girmem konusunda itici güç oldu.Siyasete Türkiye Partisi Kadın Kolları İl Başkanlığı görevi ile başlamam benim için çok büyük bir sürpriz oldu. Ama aynı zamanda zor bir görevin altına girdiğimi de biliyorum. Siyasete girmem de önce Türkiye Partisi Artvin İl Başkanı Sayın Ferit Koç, eşim, dost ve akrabalarım etkili oldular. Ben Türkiye Nüfusunun yarısından çoğunu bayanların oluşturduğunu biliyorum. Bayanlar neden bu potansiyeli kullanmıyor? Siyasete yön verebilecek gücümüzü kullanmıyoruz. İşte ben görevi kabul ederken bu gerçeği göz önünde tuttum. Bayan siyasetçiler çok güzel şeyler yapabilir. Geçmişte Türkiye´yi Kadın Başbakan yönetti. Kardak´ta Yunanlılara nasıl karşı çıktığını hatırlayın. Terör konusundaki karalılık konusunu hatırlayın. Daha eskilerden bakanlık yapmış olan kadın bakanlar var. Bugünde var. Ben siyaseti bayanların daha güzelleştireceğine, siyasete renk ve kalite getireceğine inanıyorum.
Türkiye Partisi´ne gözlerim kapalı imzamı atarım. Neden? Çünkü Genel Başkanımız Sayın Abdullatif Şener Türkiye´nin en temiz, dürüst genel başkanıdır. Ülkesini milletini seven bu uğurda çok önemli koltukları elinin tersiyle iten bir genel başkandan söz ediyorum. O koltuk için neler neler verebilecek yüzlerce kişi mecliste var. Hangisi bu önemli koltuğu ret eder? İşte Türkiye Partisi böyle bir lider ile yola çıkıyor. Onun için bende Türkiye Partisi´nde varım. Ben çok genç yaşta siyasete atıldım. Bütün zamanımı Partimin Türkiye´nin İktidarı olmasını sağlayabilmek için harcayacağım. Herkes aynı düşünce de olursa Türkiye Partisi İktidara giden yolda önemli mesafeler kat edecektir. Ne olursanız olun. Türkiye´ye karşı kayıtsız olmayın. Türkiye Partisi ile yarının Türkiye´sini hep beraber inşa edelim. Ben burada sizin aracılığınızla Artvin halkına, özellikle de bayan arkadaşlarımıza selam saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Türkiye Partisi Artvin İl Başkanı Ferit Koç, Dilek Acar´a başarı diledi.

Kaynak : Sami Özçelik/08HABER
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2010, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73