banner72

Artvin'de Film Çekilecek

Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, uzun metrajlı film çekmek üzere Artvin’e gelen yönetmen Selim Güneş’i makamında kabul etti.

Artvin'de Film Çekilecek

Film yönetmeni Güneş, köyde yaşamını sürdüren 10 yaşlarındaki bir erkek çocuğunun 1 günlük yaşamını konu alan bir film çekeceklerini ifade ederek, şunları söyledi : “Artvin’de çekeceğimiz uzun metrajlı filmi kültür bakanlığı destekliyor. Kültür Bakanlığı’na gönderilen 90 proje arasından seçilen 9 proje içinde bizim projemiz de yer aldı. Bu filmi çekmek için ekip arkadaşlarımla birlikte keşif yapacağız. Filmin çekimlerini Artvin merkez, Şavşat ve Meydancık Beldesi’nde yapacağız. Çekimlere şubat ayının ilk haftasında başlamayı düşünüyoruz. Filmin başrol ve yardımcı oyuncularını belirledik. Filmin başrollerinde Artvin’de köy hayatı yaşayan 10 yaşlarında bir erkek çocuğu yer alıyor. Ayrıca, filmde yöre insanından figüran olarak destek alacağız” diye konuştu.

     Filmin Artvin’de çekilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yemlihalıoğlu, filmin kentin tanıtılmasına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

     Vali Yemlihalıoğlu, çekim süresince film seti ekibine, konaklama ve ulaşım konularında yardımcı olacağını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2010, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73