Artvin’de Kadın Ticaretine 4 Gözaltı!

Artvin’de bir otelin gizli bölümünde 7 yabancı uyruklu bayan bulundu.

Artvin’de Kadın Ticaretine 4 Gözaltı!

Artvin’de bir otelde yapılan aramada, otelin gizli bölümünde tutulan 7 yabancı uyruklu bayan bulundu. Otel görevlileri hakkında işlem başlatıldı.

Konuyla ilgili Artvin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü santralini GSM hattından arayan sesinden yabancı uyruklu bayan olduğu anlaşılan şahsın Artvin merkezde faaliyet gösteren bir otelde asansörün altında gizli bir bölmede tutulan ve zorla çalıştırılan yabancı uyruklu bayanların olduğu şeklindeki ihbarı doğrultusunda; nöbetçi savcısına durum iletilerek, talimatları ve arama kararı alınarak aynı gün saat 23.30 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından bahse konu otele baskın yapıldı. Kapıyı açan otel işletmecileri ve görevlilerine konu anlatılmış ve arama kararı gösterilip okutturulduktan sonra aramaya refakat edeceklerini belirtmeleri üzerine aramaya geçilmiş otelin odalarında yapılan aramada herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılamamış, akabinde otelin asansörü incelendiğinde asansörün çalışmadığı ve 2. katta takılı kaldığı görülmesi üzerine otel yetkililerinden asansörcüyü çağırmaları istenmiş. Otele gelen asansörcü T.S. isimli şahıstan asansörü çalıştırması istenmiş. Asansör zemin kattan kapısı açılarak asansör boşluğu kontrol edildiğinde zemin katın bir alt katında duvarın sol tarafında görülen demir çıkıntıdan şüphelenilerek asansörcü T.S.’ den ve otel mesul müdürü T.Y. isimli şahıslardan asansörü bahse konu yere indirmeleri istendiğinde asansörün o kata inmeyeceğini oranın asansör boşluğu olduğunu orada bir kat olmadığını tarafımıza belirtmeleri üzerine asansöre kontrol maksatlı binilmiş 4. kata tek tek çıkılmış ve gizli bölme bulunamamıştır. Asansörün alt bölmesine ulaşmak için gizli bir düğme aranmış ancak bulunamamıştır. Bu arada asansörün sıfır ve bir tuşlarına aynı anda basıldığında asansörün zemin kattan aşağı bahse konu şüphelenilen yere indiği görülerek şüphelenilen demir çıkıntı itildiğinde gizli bir bölmeye açıldığı görülmüş, bölmeden içeri girildiğinde ışık olmadığı tespit edilmiştir. El feneri yardımıyla yapılan kontrolde tavan yüksekliği yaklaşık 3 metre, boyu yaklaşık 1 metre olan gizli bölmenin 3 metrekare olduğu görülmüş ve gizli bölmenin kapısına göre sağ tarafta saklandıkları görülen 2 Kırgızistan, 2 Azerbaycan, 2 Moldova, 1 Özbekistan uyruklu toplam 7 yabancı uyruklu bayan tespit edilerek saklandıkları bölmeden çıkarılmışlardır.

Gizli bölmeden çıkarılan yabancı uyruklu bayanların mağdur olarak ifadelerinin alınabilmesi ve otel işletmecileri olan T.Y, M.Ö, T.P ve U.Y. isimli şahısların şüpheli olarak ifadeleri alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince mevcutlu olarak adliyeye sevk edilmişlerdir” ifadelerine yer verdi.(Çoruh Postası)

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2012, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER