banner72

Artvin'de Kılıçdaroğlu Seferberliği !

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarın Artvin'de düzenleyeceği miting öncesi bir değerlendirme yapan CHP Artvin İl Başkanı Selim Bilgin: "Bu miting, Artvin tarihinin en kalabalık ve en görkemli mitingi olacaktır." dedi.

Artvin'de Kılıçdaroğlu Seferberliği !

12 Haziran Genel Seçimi öncesi 81 ilde miting yapacak olan Kemal Kılıçdaroğlu, yarın Artvinlilerle buluşuyor. CHP Genel Başkanının Artvin’i ziyareti öncesi Artvin il örgütünde hummalı bir çalışma yürütülüyor. İl Başkanlığı toplantı üstüne toplantı yapıyor, eksiklikleri gidermek için adeta seferberlik ilan etti.

Miting hazırlıkları hakkında açıklama yapan CHP İl Başkanı Selim Bilgin, Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığında girilen bu seçimin Türkiye’de çok büyük değişim ve heyecan yarattığını söyleyerek bu heyecanın Artvin’de zirve yaptığını belirtti. Bilgin, miting öncesi ilçe başkanları ile son toplantının bugün yapılacağını belirterek Salı günkü CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Artvin mitinginden sonra CHP’nin Artvin’den yüzde yüz birinci parti olarak çıkacağının kesin olduğunu söyledi.

İl Başkanı Bilgin açıklamasının devamında şunları kaydetti:” Miting alanın tamamen dolacaktır. Oy oranımız yüzde 40’ların çok üstünde olacaktır. Kılıçdaroğlu’na Artvin’in sorunlarını aktardık. YGS’deki şifre skandalı başta olmak üzere Artvin’in üniversite sınavlarında son sıralarda yer aldığını ilettik. Ayrıca 313 köyün sorunu olan orman köylüsünün sorunlarını ilettik. Hidroelektrik santralleri konusu var. Artvin’in derelerinde 120’yi aşkın HES planlanıyor. Bunları çevre zarar vereceğini, doğayı bozacağını söyledik. Yolların standartlarının düşük olduğunu, 20 yıldır Ardanuç yolunun Ardahan bağlanamadığını, Hopa Cankurtaran tünelinin temelinin atılmasına rağmen çalışmaların çok yavaş ilerlediğini ilettik.

Her ilde üniversite açıldı. Biz tabela üniversitesi olmasını istemiyoruz. Bölge üniversiteleriyle işbirliği içerisinde uluslararası bir üniversite olmasını istiyoruz. Ayrıca Artvin’de barajların yapılması ile birlikte çöp sorunun en önemli sorunlar arasında yer aldığını bildirdik. Artvin’in çöp arıtma tesisine ihtiyacı olduğunu ilettik. Baraj göllerinde tatlı su balıkçılığının yapılmasını buna ek olarak 2. sınır kapısı olarak Muratlı Sınır kapısının açılmasın istedik.”

Açıklamalarını sonunda iddiasını yineleyen CHP İl Başkanı Selim Bilgin, CHP Artvin’de yüzde yüz birinci parti olacaktır.” dedi.

Kaynak:08 HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2011, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73