banner72

Artvin'de Orman Suçları Azalıyor

Artvin Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen başarılı çalışmaların sonucunda orman suçları son beş yılda yüzde 78,5 oranında azaldı.

Artvin'de Orman Suçları Azalıyor
Artvin Orman Bölge Müdürlüğü Basın Bürosunun haberine göre; 15 Şubat 2010 tarihinde Orman Bölge Müdürü, Bölge Müdür Yardımcısı ve Koruma Şube Müdürlüğü personelinin katılımı ile yapılan toplantıda, Koruma Şube Müdürü Cihangir Dedeağaoğlu tarafından 2009 yılı koruma faaliyetleri ve 2010 yılında yapılması planlanan uygulamalarla ilgili bir brifing verildi. 
 
http://www.08haber.com/resimler/haber/ormanisletmemudurluguB.jpg
 
Brifingde, son beş yılda Artvin’de Orman Suçu oranının yüzde 78,5 oranında azaldığı anlatıldı. Orman suçu sayılan kesme, nakil, bulundurma, sarf, açma, işgal, otlatma ve av suçları 2005 yılında 446 adet iken, bu sayı 2009 yılında 96’ya indi.
 
Bu oranın azalmasında en büyük etkenin yıl içinde Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Orman Köylülerine yapılan bilgilendirme toplantıları olduğu vurgulandı.
 
http://www.08haber.com/userfiles/image/ormanisletmemudurluguB_1.jpg
 
Artvin Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Artvin Orman Bölge Müdürlüğü olarak gayemiz; insanların hizmetine sunulan ormanları korumak, işletmek ve gelecek nesillere aktarmaktır. Ormanları korumadaki metodumuz ise sevgidir. Bizler ormanı bekçinin değil sevginin koruduğuna inanıyoruz.

Orman köylümüzün ihtiyaçlarını yasal yollardan ormanın ve mevzuatın el verdiği ölçüde karşılamaya çalışıyoruz. Artvin ormanla bütünleşmiş bir ilimizdir. Kıymetini bilelim ve hep birlikte koruyalım.”


Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2010, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73