banner72

Artvin'de Uluslararası Bisikler Yarışı

Şavşat, Türkiye Bisiklet Federasyonunun girişimleri ile UCİ 2011 yarış takvimine alınan Şavşat Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı'na hazırlanıyor.

Artvin'de Uluslararası Bisikler Yarışı
Şavşat Kaymakamı Salih Altun ve Kaymakamlık Özel Kalem Müdürü Milli Bisiklet Sporcusu Aziz Sırnaç’ın girişimleri ve Türkiye Bisiklet Federasyonunun destekleriyle Şavşat’ta “Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı” yapılacak. 2011 Mayıs ayında yapılacak Şavşat Uluslararası Dağ Bisikleti yarışına yerli ve yabancı çok sayıda bisikletçinin katılması bekleniyor.
 
BİSİKLET FEDERASYONU BAŞKANI MÜFTÜOĞLU’NDAN BÜYÜK KATKI
Kaymakam Salih Altun ve özellikle ilçede görev yapan Kaymakamlık Özel Kalem Müdürü Milli Bisikletçi Aziz Sırnaç’ın göstermiş olduğu girişimlere duyarsız kalmayan Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Federasyon Genel Sekreteri Bekir Gezer bu çalışmaya büyük destek verdi. Göreve geldiği günden itibaren bisiklet sporunun gelişimi için önemli hizmetler yapan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve yönetiminin yaptığı girişimler ile Şavşat “Uluslararası Bisiklet Birliği” (UCI) yarış takvimine alındı.
 
ARTVİN’E EKONOMİK VE TANITIM AÇISINDAN ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYACAK
Mayıs ayında Şavşat’ta yapılacak olan Uluslararası Dağ Bisikleti Yarışı” yemyeşil doğasıyla görenlerin bir daha gelmek istediği Şavşat için tanıtım ve ekonomik girdi açısından çok önemli katkı sağlayacak. Dağ Bisikleti açısından çok sayıda rotası bulunan Türkiye bisiklet turizmi kapasitesini henüz yeterince kullanamazken, Şavşat dağ bisikleti için önemli bir rota olacak. (08HABER)
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2010, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73