banner72

Artvin'den İl Milletvekili Adayı

Hopa CHP İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş, 2011 Genel seçimleri için milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Artvin'den İl Milletvekili Adayı
2011 Genel seçimleri yaklaşırken CHP’de de milletvekili aday adayları da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Arhavi’de bir açıklama yapan 22. Dönem Milletvekili Av. Yüksel Çorbacıoğlu, 2011 Genel seçimlerinde Artvin’de CHP’den milletvekili aday adaylığını açıklamıştı. Bu gelişmelerden sonra bir aday da Hopa’dan çıktı.
 
Hopa CHP Genişletilmiş İlçe Divan toplantısında İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş da artık Hopa’nın bir milletvekili adayı çıkartması hak ettiğini ifade ederek “2011 Genel Seçimlerinde Artvin CHP’den aday adayıyım” dedi.
 
Hopa’nın yapılan her yerel ve genel seçimlerde aldığı oy potansiyeli Artvin’de bir lokomotif görevi gördüğünü, son yapılan Referandum da tarihi bir fark atarak sandıktan ‘Hayır’ çıkmasının en önemli tarafı olduğunu ifade etti.
 
Hopa’da uzun zamandır bir ekip ruhu içinde İlçe Başkanlığı yapmaya çalıştığını ifade eden Ustabaş, “Alınan sonuçlar gösteriyor ki biz çalışmalarımızda başarılıyız. Elbette noksanlarımız olabilir ama siyasetin asıl önemli olanı sandıktan çıkan sonuçtur. Belediye başkanlığı seçiminde gösterdiğimiz gayreti biz referandum öncesi de gösterdik. 2011 Genel Seçimleri için hazırlıklara şimdiden başladık. Partili dostlarımızla, yönetim kurulu olarak kendi içimizde yaptığımız değerlendirmelerde Hopa’nın artık bir milletvekili çıkartmasının zamanının geldiği noktasında hemfikir olduk ve isim üzerinde uzun süreli bir arayışa girdik. Yaptığımız girişlimler ve kendi içimizde yaptığımız istişareler sonrası şahsımın milletvekili aday adaylığı noktasında ortak kanı oluştu ve burada da 2010 Genel Seçimlerinde Artvin CHP’den milletvekili aday adayıyım” dedi.
 
Geçtiğimiz Mayıs ayında CHP Artvin İl Kongresinde bir konuşma yapan CHP Hopa İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş, o tarihte milletvekili aday adayı olacağının sinyallerin vermişti. Ustabaş, geçtiğimiz dönem parti içinde ön seçim yapılmadığını dile getirmiş ve neden ön seçimden kaçıldığını sorgulamıştı.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2010, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73