banner72

Artvin'li Ailenin Büyük Dramı !

Geçtiğimiz şubat ayında evi yanan Kemaloğlu Ailesi, yardım için müracaat ettikleri devletin kapılarını yüzlerine kapattığını iddia etti.

Artvin'li Ailenin Büyük Dramı !
Geçtiğimiz şubat ayında gece uykudayken çıkan kıvılcımdan tamamen yanan evleri için devletten yardım isteyen ve çalmadık kapı bırakmayan Türkan Kemaloğlu, hiçbir netice alamadığını belirterek “Bizler Moskova’dan mı geldik? Biz bu ülkenin evladı değil miyiz? diyerek sert tepki gösterdi.
 
4 çocuk annesi olan Türkan Kemaloğlu’nun, çocuklarından biri de epilepsi  hastası. Beş nüfus yaşadıkları ev, küçük iki odadan oluşmakta. Epilepsi hastası olan 20 yaşındaki aile ferdi için uygun olmayan bir ortamda aile yaşam mücadelesi veriyor.
 
Evin babası belediyede işçi olarak çalışmakta. Tek maaşın girdiği evde geçim zorluğu çeken aile, yardım için Murgul Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşmaya Vakfına müracaat etti. Evin annesine eşinin işte çalıştığı gerekçe gösterilerek yardım talebine ‘ret’ cevabı verildi. Aileye Artvin Valiliğine başvurması önerildi.
 
Artvin Valiliğine başvuran aile tekrar Murgul Kaymakamlığına yönlendirildi.
Çıkan yangında son anda canlarını kurtaran Kemaloğlu Ailesi, yangında 4 hayvanının telef olduğunu belirterek “Hiçbir eşyamızı kurtaramadık, o kış ayında belediyenin verdiği 2 odalı bir yere sığındık. 5 nüfus küçücük iki odaya sığmaya çalışıyoruz. Epilepsi hastası bir çocuğum bir de lisede okuyan bir çocuğum var. Eşim belediyede çalışıyor. Hayat pahalı, geçim zor. 5 nüfus nasıl geçinelim.

http://www.08haber.com/resimler/haber/300411_murgul_magdur1.jpg

Valiye gidiyorum Kaymakama git, Kaymakama gidiyorum Valiye git diyerek beni dolaştırıyorlar. Ben para istemiyorum tek isteğim evimin yapımında yardım istiyorum. İnsanca yaşamak için bir dam istiyorum. Devletimizden ve hayırseverlerden Allah rızası için yardım bekliyorum.” dedi.

http://www.08haber.com/resimler/haber/300411_murgul_magdurB.jpg
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2011, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73