banner72

Artvinli tekvandocu'dan bronz madalya

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu´nun düzenlediği Üniversiteler Taekwondo Şampiyonasında Artvin'den Tuğba Sarışen Branz madalya kazandı.

Artvinli tekvandocu'dan bronz madalya

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu´nun düzenlediği Üniversiteler Taekwondo Şampiyonası 13 - 15 Mayıs 2011 tarihlerinde Konya Selçuk Üniversitesi´nde yapıldı.

Şampiyonada Artvin'den ili sporcularından Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nde okuyan sporcu Tuğba Sarışen ve Karadeniz Teknik Üniversitesi B.E.S.Y.O da okuyan Özge Halvaç okulları adına katıldılar.

İlk gün yapılan müsabakalarda 57 kg bayanlarda Özge Halvaç madalya maçına kadar yükselmeyi başarırkan 12-10 önde olduğu müsabakada son 10 saniyede aldığı bir üst seviye teknik sebebiyle 14- 12 yenilerek Türkiye 6. lığını elde etti.

2. gün müsabakalarında ise +72 kg bayanlarda sporcu Tuğba Sarışen yarı finale kadar yükseldi yarı finalde hatalı teknikle aldığı ceza puanları sonucu yenilerek Türkiye 3.lüğünü elde ederek bronz madalya kazandı.

Şampiyonada erkek takımlar kategorisinde Ankara Üniversitesi birinci olurken, Selçuk Üniversitesi ikinci, İnönü Üniversitesi ise üçüncülüğü elde etti.

Bayan takımlar kategorisinde ise Anadolu Üniversitesi birinci olurken, Selçuk Üniversitesi ikinci, Mersin Üniversitesi üçüncü oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2011, 07:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73