banner72

Aydersu'ya Tazmınat Davası Açıldı

Doğu Karadeniz'in En Büyük Tazminat Davası

Aydersu'ya Tazmınat Davası Açıldı

Bölgemizde faaliyet gösteren ve kısa sürede pazar payını geliştiren Aydersu’ya dava açıldı.
     Bölgemizde faaliyet gösteren AYDER SU’ya eski Ankara distribütörü tarafından yüklü miktarda tazminat davası açıldı.
     Başkent Ankara’da pazarlama sektörünü elinde bulunduran firmalardan Aydere Gıda İnşaat Sanayi Turizm Limited Şirketi tarafından “Suyun kalitesinin istenilen standartların altında olduğu ve tüketiciler tarafından şikâyet edildiği gerekçesiyle” Aydersu ya yüklü oranda tazminat davası açıldı.
     Aydere Gıda’nın sorumlu müdürü Turan Bulak, bugün avukatıyla birlikte Hamidiye’deki Adalet Sarayına giderek resmi olarak dava açtı.
   Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Bulak, halkın sağlığıyla kimsenin oynayamayacağını belirterek, gerek Aydere Gıda gerekse tüketicinin hakkını korumak için böyle bir yola başvurduklarını söyledi.
     Lazhaber.com’a açıklamalarda bulunan Ayder su eski Ankara distribütörü Ayder Gıda Ltd. Şti.nin Müdürü Turan BULAK şunları kaydetti.
     “2007 yılından 2009 yılı Ağustos ayına kadar Ankara ili ve ilçelerinde AYDER SU’yun distribütörü olarak faaliyet gösteren şirketimizin: ayder su (Cemak Yapı) sahibi Cemil AKBENİZ’in yanlış uygulamaları sonucu 2.000.000.00 (iki milyon) TL’lik yatırımı heba olmuştur dedi. Ankara’daki nihai tüketicilere hizmet sağlayan Ayder Gıda Ltd Şti ile 31.07.2009 tarihi itibariyle sözleşmeyi tamamen fesh eden Ayder Su’ya yüklü tazminat açmış bulunmaktayız. Ciddi emekler vererek kurduğumuz Ankara’daki  alt yapı çalışmalarımız haksız olarak elimizden alınmıştır diye konuştu. Bilindiği üzere suda koliform bakteri çıkmış olup bunun sorumluları da Ayder Su’dur. Kaldı ki koliform bakteri çıkan suyun bizim tarafımızdan doldurulduğunu veSağlık Bakanlığı’na sunulduğunu belirten Cemil AKBENİZ ile ilgili de maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını belirtti. Ankara ili ve ilçelerinde 2007 yılından beri tek satıcı olmamıza rağmen: Ayder Su (Cemak Yapı ) Şirketi Ankara’ya gizli olarak sürekli başka firmalara başka su gönderildi. Biz bunların büyük bir çoğunluğunu da  tespit ederek belgelemiş bulunmaktayız. Mahkeme aşamasında Cemak Yapı ile ilgili tedbir talebinde de bulunacağız. Büyük emekler vererek Ankara’da oluşturduğumuz alt bayilerde elimizden alınmış bunun sonucunda yüklü paralar verilerek satın aldığımız damacanaların da büyük bir kısmı bayilerin elinde kalmış ve zararımızın katlanmasına neden olmuştur. Ayrıca elimizde yaklaşık 30.000 (otuz bin ) adet Ayder Su damacanası bulunmaktadır. Tamamını Cemak Yapıdan ücreti mukabilinde satın almış olduğumuz  bu damacanaları sözleşmemizi iptal ettiği halde geri almayarak zararımızı dahada artmasına neden olmuşlardır. Bu yaşanan olaylar Şirketimizde deprem etkisi yaratmıştır. Dolayısı ile Hukuka saygımız sonsuzdur haklarımızı hukuk yolu ile almak için bu tazminat davasını açmıç bulunmaktayız. “ dedi.


Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2010, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73