banner72

Ayşegül Yazıcı Rize'yi Temsil Edecek

İL ÖĞRENCİ MECLİSİ İÇİN TEMSİLCİ SEÇİMLERİ YAPILDI...

Ayşegül Yazıcı Rize'yi Temsil Edecek

ÖMER FARUK ZENGİNAL

     Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması’nın amaçlandığı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” protokolü’ne dayalı olarak oluşturulan Okul Öğrenci Meclislerinin başkanları bugün Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ilçe temsilcilerini belirlemek için toplandı.

     Toplantıya Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okulların temsilcileri katılırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kâhya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Metin Ermiş ile Ramazan Hakan Bozkan ve Okul İdarecileri de katılımda bulundu.
     İl temsilcisi adaylarına kendilerini tanıtmaları için 5’er dakikalık konuşma hakkı tanındı. Daha sonra öğrencilerin tanışmaları ve adayların kendilerini tanıtmaları için programa verilen 15 dakikalık kulis toplantısından sonra seçim için hazırlık yapıldı. Seçim sandığı iple bağlanarak mühürlendi. Ve seçime geçildi. Tüm adayların oy kullanmasının arkasından sandıktaki mühür açıldı. Sayım yapıldı. Sayımın ardından çıkan sonuç ile de Ardeşen Alparslan İlköğretim Okulu Öğrencisi Ayşegül Yazıcı İlçe Temsilcisi seçildi. Yazıcı 7 Aralık tarihinde yapılacak olan İl temsilciliği seçimleri için Rize de ki mecliste mücadele verecek.

     Hedefinin ileride doktorluk olduğunu ifade eden Ayşegül Yazıcı; 40 yaşına kadar mesleğimi yapacağını ve 40 yaşından sonra istifa edip siyasete atılacağını ifade etti. Başta Ardeşen İlçesini, sonra da Rize ilini temsil etmek için kararlı bir şekilde mücadele içerisinde olacağını ifade eden Yazıcı, 81 il arasında yapılan değerlendirmeler sonucu 71. sırada çıkan Rize ilinin başarı oranını daha da yukarılara çekmek için çalışmalar yürüteceğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73