banner72

Bakanlık Mustafa'ya Sahip Çıktı

8 Yıl önce içtiği leke çıkarıcı sonrası 75 ameliyat geçiren Mustafa Sancaktutan'a sağlık bakanlığı sahip çıktı.

Bakanlık Mustafa'ya Sahip Çıktı

2002 yılında 2 yaşında iken su yerine leke çıkartıcı içerek boğazının yanmasına neden olan 9 yaşındaki Mustafa Sancaktutan 8 yılda 75 ameliyat geçirerek rekorlar kitabına girerken yeni yapılacak olan ameliyatlar için ailenin yardım istemesi üzerine Rize'de gazetecileri arayan hayırseverler gerekli yardımı yapma sözü vermesinin ardından sağlık bakanlığı da harekete geçti.

Rize sağlık il müdürü Mustafa Tepe olayı basından öğrendiklerini ve bakanlığın kendisini aradığını söyleyerek” Aileyi aradım Mustafa nin annesini çağırdım ve ameliyatı için ne gerekiyorsa yapacağız. Rize araştırma hastanesinde Doç. Dr Serdar Acar bu konuda uzman bir doktor. Kendisi ile konuştuk ve çocuğu yakinen tanıyor. Bağırsaklarından alacağı bir hortumu yemek borusu olarak takacak aileye her türlü yardımı yapacağız. Kendisinin yeşil kart ı var ancak aile fakir ve annesi süt satarak çocuğunun masraflarını karşılamaya çalışıyor. Artık Küçük Mustafa bizim himayemizde. Gerekli çalışmaları başlattık. Psikolojik sorunu olan babasının tedavisi için gerekli çalışmaları başlattık. Babası tedavi olabilecekse gerekeni yapacağız” dedi.

Çocuktan bilgileri olmadığını söyleyen Tepe “ 8 yılda 75 ameliyat geçirmiş, yapılan bir şey yok. İnşallah yapılacak olan son ameliyat ile küçük Mustafa yi sağlığına kavuşturacağız. Aileye her türlü yardımı vermeye hazırız” dedi.

Anne Sinem Sancaktutan ise gazetelerde çıkan haberden sonra arandığını söyleyerek” Sağlık müdürü beni aradı ve onun yanına gittim. Oğlum için gerekeni yapacaklarının sözünü verdi. Oğlumun bir an önce yemek yemeye başlamasını istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2010, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73