banner72

Bakırcı: Rize'de deniz sezonu kısa değil !

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı her sene olduğu gibi bu yıl da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında denize girerek ; söylenenlerin aksine Rize'de deniz sezonu kısa değil dedi.

Bakırcı: Rize'de deniz sezonu kısa değil !

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı her yıl olduğu gibi bu yılda  deniz sezonunu erken açtı.Rize’de Fener Polis Sosyal Tesislerinden il Emniyet müdürü Şammaz Demirtaş ile birlikte denize giren Başkan Bakırcı Karadeniz de yüzme sezonunun kısa olduğu söylentilerine cevap verdi.

  Denizin sıcaklığının normal olduğunu ve sağlık açısından çok uygun oluğunu belirten Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı; “  Belediye başkanı olduğum yıldan beri her yıl 19 Mayıs’da denize giriyorum, 29 Ekim’de sezonu kapatıyorum. Karadeniz’de yüzme sezonu kısa olduğu söyleniyor. Bu  doğru bir söylem değil. Denizi sadece serinlemek için değil, spor ve sosyal amaçlı da kullanılması gerekiyor. Doğu Karadeniz’in ve Rize’nin bu anlamdaki etkinliklerinden yeterince istifade etmediğimiz kanaatindeyim. Belediye olarak bizler deniz sporlarını yaptığımız aktivitelere çoklu olarak katıyoruz. Geleneksel Yaz Sporları Şenliğinde olduğu gibi. Halkımızdan bu güzelim denizimizi ve sahilimizi en güzel şekilde kullanmalarını istiyorum. Denizimiz harika. Bizler haftada 3-4 kere denize gireceğiz. Vatandaşlarımızı da bekliyoruz.  Ayrıca bana eşlik eden İl Emniyet Müdürümüze de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.   

Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş ise konuşmasında; “Her yıl olduğu dibi bu yılda Başkanımızı yalnız bırakmayarak deniz sezonu açılışını beraber gerçekleştirdik. Rize’de vatandaşlarımızın denizi daha aktif kullanması için öncülük yaptığımızı düşünüyorum. Yüzmeyi eğlenceden ziyade bir spor aktivitesi olarak görüyorum. Üç yıl evvel Ağustos ayında Ayvalık’ta denize girmiştim bu günkü deniz suyuyla aynı keyifteydi. Sezon açılışını biz yaptık, halkımızın da ilerleyen günlerde bizlere katılmasını bekliyoruz” dedi. 

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş’a denizde Rize Belediyesi eski Personel Müdürü Celal Sarı’da eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2011, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73