banner72

Bakırcı'dan Yılmaz'a Hodri Meydan ...

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Milletvekili Mesut Yılmaz’ın yeniden Rize’den milletvekili adayı olması halinde kendi partisinin Rize’den son sıra Milletvekili adaylığına talip olduğunu açıkladı.

Bakırcı'dan Yılmaz'a Hodri Meydan ...

AK Partili Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 2011 Haziran ayı içerisinde yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olup olmayacağı yönündeki sorulara ilginç bir cevap verdi.

Bakırcı, adaylık süreci için henüz erken olduğunu belirtmesine rağmen Mesut Yılmaz’ın aday olması halinde, Yılmaz’a rakip olabilmek için partisinin son sıra milletvekili adaylığına talip olduğunu açıkladı. Bakırcı aday olup olmayacağı yönündeki soruya, “Ben Rize’nin Belediye Başkanıyım. Şu anda adayım da demem, değilim de demem doğru olmaz. Belediye Başkanlığı’ndan ayrılacağım güne kadar gündemim görevim olur. Görevimin gerektirdikleri ne ise onları yaparım. Adaylık süreci için henüz erken. Şu ana kadar da hiçbir arkadaşımızın adaylığını açıkladığını duymadım. Adaylık için AK Parti’de bir çok ismin konuşulması ise AK Parti’nin gücünü gösteriyor. Bizim ismimizin de konuşulması normaldir. Ancak ben 15 ay önce bir şey söylemiştim. Eğer Mesut Yılmaz yeniden aday olursa, karşısında partimin son sırasından aday olmak isterim. Kanaatime göre aday olmayacaktır. Eğer olursa partimin son sıra adaylığına talibim” dedi.

Üç milletvekili bulunan Rize’de geçtiğimiz seçimlerde seçimlere bağımsız olarak giren Mesut Yılmaz 46 bin oy olarak Rize Bağımsız Milletvekili olmuştu. Kalan iki milletvekilliğini ise AK Parti kazanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2010, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73