banner72

Bali trafik sistemini savundu

Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökhan Bali yeni trafik sistemi hakkında konuştu.

Bali trafik sistemini savundu

Trabzon Belediye Başkan yardımcısı Osman Gökhan Bali sistemin eksikleri olduğunu ve eksikleri kısa sürede gidererek yeni sistemi işletir hale getireceklerini söyledi.

Başkan yardımcısı Bali kısa vadeli çöçümlerden b.irini uygulamaya koyduklarını belirterek� Trabzon'da  kısa vadeli çözümlerimizden biri olan kent içi trafik düzenlemesini bügün itibari ile başlatmış bulunmaktayız.Öncelikle Şöförler Odası başkanımıza , halkımıza , tüm duraklarımıza ve Trabzon'a hayırlı olsun diyorum.

6 AYDIR PLAN ÜZERİNDE ÇALIŞILIYOR
Başkan yardımcısı Bali yeni kent içi trafik palanının 6 aylık sürede yapılan araştırmalar sonucu uygulamaya koyulduğunu belirterek� Bu olay 6 aylık bir süreçti. Katkısı olan tüm kurum ve kurululara  teşekkür ediyoruz. Tabi yıllardan beri uygulanan bir ulaşım sistemi vardı. Şoför esnafımız,vatandaşlar ve yetkililer , gerek görsel açıdan, gerek teknik açıdan sıkıntılar oluşturduğunu kendileri de söylüyordular.Bizde gelmiş olduğumuz noktada olumsuzlukları ortadan kaldırma adına 5 alternatif üzerinde yoğunlaştık.

Bu alternatiflerden de en uygun olabilecek olanını tespit ettik ve uygulamaya koyduk.Tabi bazı aksaklıklar olacaktır.Nedir olacak olan aksaklıklar� Vatandaşların dolmuşlara nerde binecekleri ,nerde inecekleri, noktasında ve dolmuş şoförlerinin de ilk adaptasyonunda belli olumsuzluklar yaşanacaktır��dedi

SİSTEM ZAMANLA OTURUR
Zaman içerisinde olumsuzlukların ortadan kalkacağına inandığını belirten Trabzon Belediye başkan yardımcısı Osman Gökhan Bali Yapmış olduğumuz bu uygulamayı yüzde yüz çalışacak ve yüzde yüz doğru olacak bir uygulama olarak söylemiyoruz. Ama sistem çalıştıkça aksayan yerler görüldükçe ilgili durak başkanları , ilgili arkadaşlarımızla tekrar bir araya gelip ,sistemi çalıştırma adına yeni çalışmalar yapabiliriz. Buna özellikle basın sahip çıkarak ,arkadaşlarımızı doğru yönlendirerek , bilinçlendirerek bu sistemi inşallah hep beraber çalıştıracağız.

HERKES YARDIMCI OLMALI
Başkan yardımcısı Bali Burada gerek yayalarımızın ,gerek yolcularımızın, gerek dolmuş esnafımızın, gerekse de halkımızın biraz sabır ve ,özveri içerisinde bulunması lazım. Görevli polis memuru ve zabıta arkadaşlarımıza gerekli desteği vermeleri lazım. İnşallah sistem oturduğunda herkes memnun olacak Şu anda bize sabah saat 07.00 dan beri sistemin içerisinden dolaşıyoruz. Bizim tabi tamamen uygulamamız hayata geçirilmedi. Belli noktalarda ,indi bindi yerlerinde ,kavşak noktalarında ,bazı eksiklerimiz var. Bu eksiklikleri de zaman içerisinde tamamladığımızda sistemin daha sağlıklı çalışacak olduğunu göreceksiniz..

HATLAR BİRLEŞMELİ
Bali yoğunluk yaşanan hatların birleşmesi gerektiğini de sözlerine ekleyerek � Sistemin çalışmasında olmazsa olmazımız , yoğunluk oluşturan hatlar, Bloklar sigorta , Fatih, ve Ayasoyfa hattı idi. Bu hattımızda ki araçlarımız araç sayısı fazla olduğundan dolayı boş dolaşıyordular. Boş dolaşmadan dolayı da araçların bekleme yaptıkları noktada tıkanma oluyordu. Bu duraklarımızı birleştirerek depolama sistemi ile trafiğe katarsak sistem kendiliğinden rayına girecektir. Yani bu sistemin olmazsa olmazı yoğunluk olan hatların birleşmesidir. Zaten bu durakların birleşme kararı da alınmıştır.Uygulama noktasına da gelindiğinde sistemin rahat çalıştığı hepimiz tarafından görülecektir. Şu anda birleşme olmadığı için araç yoğunluğu oluşuyor.

 

Kaynak:

 Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2010, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73