banner72

Başbakandan Muhalefete Tepki

Genelkurmay Başkanı ile sık görüştüğü için eleştiren Baykal'a sert tepki gösterdi. Emeklilere zam uygulamasını eleştiren MHP'ye de cevap verdi.

Başbakandan Muhalefete Tepki

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Meclis grubunda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan kendisini ’Genelkurmay Başkanı ile sık görüştüğü için eleştiren Deniz Baykal’a sert tepki gösterdi.

Erdoğan’dan "Yalan Söylüyorsunuz" Tepkisi
Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grubunda muhalefete sert ifadelerle yüklendi. Erdoğan, "Kürtlere her ay maaş verilecek" söylentisini yayanlara "yalan söylüyorsunuz." dedi.

Başbakan Erdoğan, "Bunlar yalan, böyle söz yok. Dert ne? AK Parti iktidarını zora sokmak. Yalan söylüyor. Resmi dil Kürtçe olacakmış, Yok böyle birşey. Tayyip Erdoğan mı söyledi, Beşir Atalay mı söyledi, yalan söylüyorsunuz, yalan, yok böyle bir şey." dedi.

"Asılsız İddiaları Yayanlar "Korku Tüccarları"
Erdoğan, "Son günlerde sivil diktadan bahsetmeye başladılar. Bunlar sizin işinizdi yahu, siz bunları yapmaya çalıştınız...Tek partiyle yoğrulmuş siyasetçiler. Cemaziyelevvellerini biliriz. AK Parti’nin kitabında otoriterlik, tek seslilik, baskıcılık yoktur." dedi. dedi.

Başbakan ayrıca kendisini, Genelkurmay Başkanı ile sık sık görüşmekle suçlayan Deniz Baykal’a "niye rahatsız oluyorsun?" diye sordu.

Erdoğan, "Niye rahatsız oluyorsun? 3 de, 5 de, 10 da görüşür sana ne? Böyle saçmalık olur mu? Demokrasilerde olmazmış, sen demokrasiyi tanımadın ki?Alışacaklar, onlar çetelerle, mafyayla avukatları vasıtasıyla görüşüyor, biz Genelkurmay Başkanı’yla, Silahlı Kuvvetler’le görüşüyoruz, farkımız bu." dedi.

MHP’ye de Yanıt Verdi
Başbakan Erdoğan, kamuoyunda memnuniyetle karşılanan emeklilere zam uygulamasını eleştiren MHP’ye de cevap verdi.

Erdoğan, "Sayın Bahçeli siz emekli vatandaşlarımız için ne yaptınız? Hangi yüzle, vicdanla artışı eleştiriyorsunuz? MHP’lilerin önlerine dizdikleri ürünleri emekli vatandaşım onların iktidarında vitrinde seyredebiliyordu." diye konuştu.

Alevi Açılımı
Alevi açılımı ile ilgili finalin ay sonunda açıklanacağının sinyalini veren Recep Tayyip Erdoğan, Selendi’deki olaylarla bir kez daha gündeme gelen Romanlara da değindi.

Erdoğan, "Hakikaten dert çok. Gittikleri yerdeki çadırlar, ordan oraya göç. Yani insanca yaşamanın olmadığı bir tablo var ortada. Onlar da insan. Öyleyse biz onlara insanca yaşamanın imkanını tanımak zorundayız. Benim Kürt kardeşimin sorunu varsa, Roman vatandaşımın da sorunu var." dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2010, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73