banner72

Başbakan'dan Trabzonspor yorumu

Erdoğan, ‘Trabzon`u özellikle sevmek zorundayım. Çünkü torunum Trabzonsporlu. Trabzon`un hastası. Tabii hemşerilerimin takımı. Rize, Trabzon yan yanayız. Onun için bunlar bizim uşaklar`` değerlendirmesini yaptı

Başbakan'dan Trabzonspor yorumu
Trabzonspor ve Fenerbahçe`den hangisi şampiyon olursa olsun üzülmeyeceğini dile getiren Erdoğan, ``Trabzonspor gerçekten başarılı bir performans ortaya koydu. Fenerbahçe ikinci yarıda bir performans ortaya koydu, başarılı olarak. Buraya kadar geldiler. Temenni ederim ki, ikisinde de başarılı olan, iyi olan inşallah kazansın. Ama en çok sevindiğim, ikisi de bizi Şampiyon Kulüpler`de bizi temsil edecekler`` görüşünü dile getirdi.

Erdoğan`a, milli futbolcu Nuri Şahin`in İspanyol kulübü Real Madrid ile 6 yıllık sözleşme imzalaması ve süper Lig`deki Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki şampiyonluk yarışını nasıl değerlendirdiği de soruldu.

Bu yıl ligin çok çekişmeli geçtiğini hatırlatan Erdoğan, ``Görünen o ki, son haftaya kadar bu iş gidecek ama bu hafta da her iki başarılı kulübümüz kendi sahalarında oynayacaklar. Gerek Fenerbahçe gerek Trabzon, ikisi de gerçekten sevdiğim iki kulüp. Fenerbahçe benim tuttuğum takım. Trabzon`u da özellikle sevmek zorundayım. Çünkü torunum Trabzonlu. Trabzon`un hastası. Tabii hemşehrilerimin takımı. Rize, Trabzon yan yanayız. Onun için bunlar bizim uşaklar`` değerlendirmesini yaptı.

Trabzonspor ve Fenerbahçe`den hangisi şampiyon olursa olsun üzülmeyeceğini dile getiren Erdoğan, ``Trabzonspor gerçekten başarılı bir performans ortaya koydu. Fenerbahçe ikinci yarıda bir performans ortaya koydu, başarılı olarak. Buraya kadar geldiler. Temenni ederim ki, ikisinde de başarılı olan, iyi olan inşallah kazansın. Ama en çok sevindiğim, ikisi de bizi Şampiyon Kulüplerde bizi temsil edecekler`` görüşünü dile getirdi.

Yatırım yapmak suretiyle Şampiyon Kulüpler`e yetiştireceğiz. Çünkü şu haliyle oraya maç vermiyorlar`` diyen Erdoğan, bu ``Burada bir müjdeyi vereyim. Trabzon`un Avni Aker Stadı`nı, yaklaşık 6-6,5 trilyon lira arada Akyazı`da da Trabzon`un stadını yapacaklarını kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2011, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73