banner72

Başsız doğan kuzu şok etti!

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Hopurlu köyünde kafası olmadan dünyaya gelen kuzu, sahibini ve görenleri hayretler içerisinde bıraktı.

Başsız doğan kuzu şok etti!

30 yıldır hayvancılıkla uğraşan Ali Işık, önceki gün koyunlarından birinin doğum yapmasıyla büyük şaşkınlık yaşadı.

Gece saat 03.00 sıralarında yaşanan doğumda sürüdeki koyunlardan birisi ölü bir kuzu dünyaya getirdi. Enteresan olan ise, doğan kuzunun kafasının olmamasıydı. Kuzuyu eline aldığında hayretler içerisinde kalan koyun sahibi Ali Işık, kuzunun kafa bölümünün olmadığını gördü. Sadece kulakları olan kuzunun, ne gözleri, ne çenesi, ne de ağzı vardı.

2.20100207204855..jpg

Yaşadığı şaşkınlığı atmasının ardından kent merkezine gelerek kuzuyu veterinere götüren Işık, tüm toplumun bu durumdan ibret alması gerektiğini söyledi. Böyle bir durumla ilk kez karşılaştığını ifade eden koyun sahibi Işık, "30 yıldır hayvancılıkla uğraşıyorum. Böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorum. Şu güne kadar böyle bir şey olmuş değil, çok enteresan bir durumla karşılaştım bugün. Bu hayvan bu gün gece saat 03.00 gibi bu halde dünyaya geldi. Kafası, gözleri, ağzı yok, sadece kulak var, başka bir şeyi yok hayvanın. Bana göre bu durumdan çok ibret almak, toplum olarak bundan bir ibret almamız gerekiyor. Benim toplum için söyleyeceğim bu" diye konuştu.

Işık, kuzuyu dünyaya getiren koyunun ise herhangi bir rahatsızlığının olmadığını söylerken, kuzuyu gören vatandaşlar da hayretler içerisinde kaldı. Bazı vatandaşlar ise cep telefonlarıyla kuzuyu görüntülerken, Kimya Mühendisi Mustafa Sever, hayvanın mineral ve selenyum eksikliğinden bu şekilde doğmuş olabileceğini söyledi.

Sever, "İlk defa karşılaştığımız bir durum, daha önce ben böyle bir şeyle karşılaşmadım. Mineral eksikliğinden, selenyum eksikliğinden yavru atmalar oluyor, ama bu çok enteresan bir durum. Kafatası tam gelişmemiş, muhtemelen hamileyken mineral eksikliğinden, demir, bakır, kobalt eksikliğinden olabilir. Aslında iğneleri yapılmış olsaydı, böyle bir durum olmayabilirdi. Ama kafatasının oluşmamasıyla ilgili bir durumu bu kuzuda ilk defa görüyorum" ifadelerini kullandı.

Sever, hayvancılıkla uğraşan vatandaşların, bu ve buna benzer durumlarla karşılaşılmaması için, sürülerindeki hayvanların iğnelerine dikkat etmesi gerektiğini vurguladı.

3.20100207204915..jpgGüncelleme Tarihi: 10 Şubat 2010, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73