banner72

Batıl Varsa Hakta Vardır

Saadet Partisi Rİze Milletvekili ikinci sıra adayı Bilal Öztürk, dış güçlerin Türkiye'yi elde etmek için ülkenin insanını ahlaken, ve manen çökertmek için çalıştıkların söyledi.

Batıl Varsa Hakta Vardır

Saadet Partisi İyidere İlçe Kongresi Milletvekili Adayları Cemil Çolak ve Bilal Öztürk’ün katılımıyla yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen Kongreye Milletvekili Adaylarının yanı sıra Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, İl Müfettişi Metin Fazlıoğlu, İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, İlçe Başkanları, teşkilat mensupları ve misafirler katıldı.

Bilal Öztürk: “Türkiye’nin İşgal Edilmesini Engelleyen Milli Görüştür”

Kongrenin siyasi konuşmalar bölümünde bir konuşma yapan Saadet Partisi Milletvekili Adayı Bilal Öztürk, Türkiye’nin savaşla işgal edilememesinin altında yatan sebebin milletin Milli Görüş sahibi olmasından kaynaklandığını belirterek, “biz düşmanı Çanakkale’de kovduk, Kıbrıs’ta kovduk  ama olay bitmedi. Düşman bir şeye karar verdi. Dedi ki, biz bunları tankla, topla, tüfekle, savaşla yenmemiz mümkün değil. Bu şekilde Türkiye’yi alamıyoruz. Neden?  Çünkü bu milletin kalbinde gönlünde Milli Görüş var. Bunu almadıkları müddetçe bu toprakları işgal etmeleri mümkün değildir. Bunun için çeşitli planlar yaptılar. Dediler ki, bu ülkenin insanını ahlaken, manen çökertmek mecburiyetindeyiz. Çünkü bu milletin Milli Görüş inancı çok kuvvetli. Bu inançtan bu milleti ayırmadığımız müddetçe bizim burada yapabileceğimiz hiçbir şey yoktur. İkinci olarak ta, bunları aç ve işsiz bırakmak lazım dediler ve karar verdiler. O gün bugündür Türkiye’de uygulanan budur.  Bugün ülkemizin ahlaki yapısında yaşanan olumsuz gelişmeler kendiliğinden gelişmiyor. Bu tahribatlar planlı bir şekilde, ve organizeli bir halde belli bir noktadan yürütülüyor.  Bu odaklarla karşı Milli Görüş 40 yıldır mücadele içindedir. Milli Görüş batıl varsa hakta vardır diyenlerin görüşüdür” dedi.

Öztürk: Milli Görüş İktidara Gelmesin Diye Dış Güçler Diğer Partilere Destek Oluyor

Milli Görüşün iktidara gelmesini engellemek için dış güçlerin diğer siyasi partilere destek olduğunu ifade eden Bilal Öztürk, “Mille Görüşün insanımıza yaptığı hizmetleri biliyorsunuz. Milli Görüş iktidardayken de , iktifar ortağıyken de, muhalefetteyken de çok büyük hizmetler yapmıştır. Dış güçler Milli Görüş gelmesin diye diğer siyasi partilere toleranslı davranıyorlar. Dış güçler bakıyor ki Milli Görüş geliyor, Milli Görüş millete ahlak ve maneviyat diyor, ekonomi diyor, gerçek sorunları gündeme getiriyor, bunun üzerine diğer siyasi partilere toleranslı davranıyor. Onlara diyor ki siz İmam Hatipleri açın. Neden? Çünkü Milli Görüş gelecek ve halktan destek bulacak.  40 yılı araştırıp bakın, diğer siyasi partilerin ahlak ve maneviyat konusunda atmış oldukları tüm adımların altında yatan sebep Milli Görüşün gelmesi korkusudur. Bunlar yapmazsa Milli Görüş gelecek ve halkın taleplerine cevap verecek. Böylece Milli Görüşü tekrar iktidardan indirmek mümkün olmayacak. Bu korkudan dolayı kendi kontrollerinde halkın bazı taleplerini yerine getirmeye çalışıyorlar. 40 yıl evvel size diyorlardı ki, camileriniz açık, minarelerden ezanlar okunuyor. Daha ne istiyorsunuz? Erbakan hocamızın vermiş olduğu cevap çok muhteşemdir, biz bu kuşun canlısını istiyoruz. Kimse bizi ağacın yapraklarını silmekle oyalamaya ve kandırmaya kalkışmasın. Bu ağacın kökü çürümüştür, bu sistem çürümüştür. Ahlak ve maneviyat ortada, ekonomik tablo ortada, dünyanın gidişatı ortada” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2011, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73