banner72

Bekaroğlu Rize'de Konuştu !

Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu Başbakan Erdoğan`ın Cumhurbaşkanından, küçük memura kadar atamalarını kendisinin yaptığını söyleyerek `En büyük kral ve Padişah Erdoğan`dır` dedi.

Bekaroğlu Rize'de Konuştu !
Rize Gazeteciler ve muhabirler derneğini ziyaret ederek milletvekili adaylarını tanıtan HAS Parti genel başkan yardımcısı Mehmet Bekaroğlu 12 Haziran da yapılacak olan genel seçimlerde 81 ilde adaylarının olduğunu söyleyerek” Seçim demokratikleşmenin bayramıdır. Ancak Türkiye de göstermelik demokrasi var. Seçimler eşit ve demokratik olmuyor. 12 Eylül cuntası devam ediyor. Siyasette yüzde 10 barajı ile genel başkan adaylarını belirlediği bir yapı var. Harcadığınız para kadar siyaset yapabiliyorsunuz.  Mecliste görünen 3 parti 400 milyon TL para aldı. Asimetrik bir seçim yapılıyor. Başbakan İstanbul da her mahalle için 100 bin TL ayırdı. İş adamları ve müteahhitler iktidarın yanında” dedi.

Bekaroğlu konuşmasında YSK nin ilk aldığı karardan sonra geri vitese koymasının doğru olmadığını söyleyerek” Bu tip kararların sonuçları düşünülerek alınmalı. İlle de bir kişinin ölmesi gerekmiyor. YSK kararını geri aldı. Böyle devam etseydi gerilim sürerdi. İyi ki YSK geri adım attı” dedi.

KEDİ KÖPEK KAVGASI

Siyasetin seviyesinin düştüğünü söyleyen Bekaroğlu “ Başbakan ile MHP lideri arasında kedi köpek kavgası başladı. Bahçeli 10 Bin ülkücü ile Aksaray a toplanırım, Kasımpaşa ya yürürüm diyor. Başbakan ise Ben hayvanları severim diyor. Her iki lider birbirlerine hakaret üzerinden siyaset yapıyorlar. Bu doğru değil. Mevcut siyasetçilerin içinde HAS parti alternatif olarak düşünülebilir” dedi.

Bekaroğlu başbakan in 2023 ü Serap gösterdiğini belirterek” Bir emekli 800 bin Lira maaş almakta. Bunun neresi Serap, başbakan iktidara geldiğimizde milli gelir 2300 dolardı şimdi ise 10700 dolar diyor. Türkiye de yüzde 87. 8 nüfusumuz açlık seviyesinde. Başbakanın dediği yüzde 12 lere gelmekte. Onlar zaten kendi yandaşları. Sayın Erdoğan kölelik düzenine hizmet etmeye devam ediyor. Siyasette bu düzeni değiştireceğiz” dedi.


PADİŞAH BAŞBAKAN

HAS Parti genel başkan yardımcısı Mehmet Bekaroğlu konuşmasında Başbakan in Cumhurbaşkanını bile kendisinin atadığını söyleyerek” Yargıda istediğini atıyor. Bürokraside yine aynı. En küçük memuru bile kendisi atıyor. Milletvekili adaylarını kendisi tayın ediyor. Şu an ülkede Erdoğan krallığı ve padişahlığı var. Biz Türkiye de Siyaset sistemini kurmaya geliyoruz. Ben her dönemde başbakanlara karşı aday oldum. Rize den bu dönem aday olmadım. Genel başkan yardımcısı olmam itibariyle İstanbul dan aday oldum ve genel merkezden işleri yürütebilmem için böyle bir tercih yaptım” dedi.


ÇAYKUR SATILAMAZ

Hiçbir siyasetçinin seçim beyannamesinde Çaykur ile ilgili her hangi bir beyan yok. Çaykur bizim beyannamemizde var ve özelleşmeyecek. Çaykur Türkiye de örnek bir kuruluştur. Bu bölgede sosyal bir devlettir. Çaykur u kapatmak Sosyal devleti kapatmak demektir. Devlet insanlar var olduğu için kurulur. Devlet kutsal değildir” dedi.

Rize adayını tanıtan Bekaroğlu Rize birinci sırada Abdullah Günen, Necdet Gülbay ve Recep Peçe nin adayları olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2011, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73